منو

اسپری خوشبو کننده دهان سریعترین روش رفع بوی بد دهان

همه ما به دنبال این هستیم که همواره دهان خوشبو داشته باشیم. این مسئله نقش بسیار مهمی در روابط عمومی ما خواهد داشت. بوی بد دهان عارضه ای است که بسیاری از افراد از آن رنج می برند، زمانی که دهانتان بد بو می شود، خوشبو کننده دهان اولین چیزی است که با عجله و سراسیمه به دنبالش می گردید.

این خوشبو کننده ها از محصولات بهداشت دهان و دندان هستند که بلافاصله پس از مصرف بوی نامطبوع را از بین می برند و نفس شما را تازه می کنند. دوست دارید دیگر از بوی بد دهان خود خجالت نکشید؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا راه چاره این مشکل را دریابید.

بوی بد دهان

چرا ما باید از خوشبو کننده دهان استفاده کنیم؟

هیچ کدام از ما علاقه نداریم با فردی هم صحبت شویم که بوی دهان وی ما را آزار می دهد. اینکه دلیل این بوی بد دهان مصرف غذاهای پر ادویه بوده باشد، یا مصرف پیاز و یا سیر و یا هر چیز دیگری اصلا اهمیت ندارد.

اگر قصد دارید در یک جلسه (یا یک قرار عاشقانه) حاضر شوید، باید قبل از هر کاری به ظاهر خود را برای آن منظور آماده کنید و یکی از مهمترین مواردی که از نگاه دیگران بسیار حائز اهمیت است، رعایت بهداشت دهان و دندان است. یکی از ساده ترین روش ها و البته راه حل موقتی رفع بوی بد دهان، استفاده از بهترین مصولات خوشبو کننده دهان است.

5 علت بوی بد دهان

موارد زیر، ۵ مورد از مهم ترین علل این مشکل هستند:

 1. رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان: باکتری ها، ذرات مواد غذایی باقی مانده بین دندان ها را تجزیه می کنند و باعث ایجاد بوی بد و منزجر کننده ای می شوند. استفاده از دهانشویه، نخ دندان و مسواک می تواند این مشکل را براحتی حل کند.
 2. مصرف برخی از مواد غذایی انند سیر، پیاز، قهوه، گوشت، آبمیوه، نوشابه گازدار و … نیز باعث بروز این مشکل می شود.
 3. سیگار کشیدن: مصرف دخانیاتی مانند سیگار و قلیان می تواند سبب خشکی مخاط و دهان و ایجاد بوی بد به هنگام تنفس شود.
 4. خوابیدن با دهان باز و مصرف برخی داروها
 5. ابتلا به برخی بیماری ها: مانند عفونت سینوس ها، برونشیت مزمن، عفونت مجاری تنفسی فوقانی، سنگ لوزه، رفلاکس معده، دیابت و …

علت بوی بد دهان

بهترین راه برای خوشبو کردن دهان

بد بو بودن دهان هم برای خود فرد و هم برای اطرافیانش آزار دهنده است. کسی که دهانش بوی نامطبوع دارد از حرف زدن خجالت می کشد. سعی می کند بیشتر اوقات ساکت باشد و یا موقع حرف زدن جلوی دهانش را بگیرد.

بوی بد باعث می شود که دیگران از هم نشینی با شما لذت نبرند و از بودن کنارتان فراری شوند حتی به رابطه جنسی تان نیز آسیب وارد می شود. همین موضوع اعتماد به نفستان را پایین می آورد و زندگی تان را دچار مشکل می کند. اینجاست که باید به فکر راه چاره برای رفع بوی ناخوشایند دهانتان باشید.

راه های مختلفی برای خوشبو کردن دهان وجود دارد که بهترینشان عبارتند از؛

 1. رژیم غذایی سالم
 2. استفاده منظم از مسواک و نخ دندان
 3. استفاده از دهان شویه های خوش بو کننده
 4. سیگار نکشیدن
 5. عدم استفاده از مشروبات الکلی
 6. نوشیدن آب فراوان
 7. استفاده از گیاهان دارویی مانند برگ نعناع، میخک، هل و اکالیپتوس
 8. آدامس های طعم دار بدون قند
 9. استفاده از محصولات خوشبو کننده دهان

در این میان محصولات خوشبو کننده دهان سریع ترین و آسان ترین راه هستند اما نمی توان گفت بهترین راه می باشند. این محصولات به شکل اسپری، قرص و آبنبات توزیع می شوند و طعم و رایحه های مختلفی دارند؛ نعناع، توت فرنگی، اکالیپتوس، موز و …

با مصرف هر کدام از این محصولات، در عرض چند ثانیه طعم دهانتان عوض می شود و احساس می کنید که نفس کشیدن برایتان راحت تر شده است.

استفاده از خوشبو کننده های دها

خوشبو کننده دهان، محصولی است که به صورت محلول و اسپری ساخته شده است. اسپری های خوشبو کننده دهان، حاوی مواد مختلفی هستند که در کاهش بوی بد دهان موثرند. عصاره های مختلف به کار رفته در این محصولات، ضمن از بین بردن بوی بد دهان، رایحه های خوبی را به دهان شما می افزاید.

برخی از این رایحه ها عبارتند از رایحه نعناع، پرتقال، لیمو، تیمول، مانتول، اکالیپتوس و … . به طور کلی این محصولات می توانند ضمن از بین بردن باکتری های مولد بوی بد، دهان شما را تازه و خنک نیز بکنند.

قرص های خوشبو کننده دهان، نوع دیگری از خوشبو کننده های دهان هستند که با قرار دادن آن ها در دهانتان، می توانید تا حد زیادی بوی بد دهان را مهار کنید.

خوشبو کننده دهان

شرکت سازنده خوش بو کننده های دهان

عرصه ساخت و عرضه خوشبوکننده های دهان خیلی گسترده نیست و شرکت های زیادی در زمینه تولید این محصولات فعالیت نمی کنند. برند های وی وان (Vi-one)، فروستی (Frostie)، اپی مکس (Epimax) و … از مشهور ترین برند های زمینه تولید قرص و اسپری خوشبو کننده هستند. هر کدام از این شرکت ها توانسته اند با تولید و عرضه محصولاتی جدید ، تا حدودی نظر مشتریان را به خود جلب کند. محصولات این شرکت ها هم اکنون در بازار به وفور یافت می شوند و هرکدام با توجه به کیفیت و قیمتی که دارند ، تا حدودی مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفته اند.

مضرات استفاده از خوشبو کننده های دهان

خوشبو کننده های دهان خیلی سریع تاثیر می گذارند و مشکلتان را حل می کنند اما بی ضرر نیستند. برای این محصولات سه ضرر بزرگ می توان در نظر گرفت؛

فواید و مضرات اسپری خوشبو کننده دهان

کمک کوتاه مدت: خوش بو شدن دهان با کمک آن ها در عرض مدت زمان کوتاهی رخ می دهد اما تاثیرشان فرار و کوتاه مدت است. فقط ۱-۴ ساعت دهانتان را مطبوع می کنند و راه درمان قطعی برای مشکلتان نیستند.

خشک کردن دهان: اکثرشان حاوی درصدی الکل هستند. از این رو استفاده زیاد از آن ها موجب خشکی دهان می شود. باکتری های تولید کننده بوی بد نیز در این شرایط فعال می شوند و مشکل را بدتر می کنند.

تسریع رشد باکتری های مضر: وقتی ذرات غذا در دهان باقی می مانند باکتری ها به سراغشان می روند و در اثر فعالیتشان بوی آزار دهنده ای ایجاد می شود. از طرفی وقتی از خوشبو کننده دهان حاوی قند استفاده کنید غذای لازم برای فعالیت این باکتری ها را فراهم می کنید.

تاریخ به روز رسانی : 1401/06/25
اسپری خوشبو کننده دهان فروستی مدل Lime حجم 20 میلی لیتر
اسپری خوشبو کننده دهان فروستی مدل Lime حجم 20 میلی لیتر
اسپری خوشبو کننده دهان فروستی مدل Strawberry حجم 20 میلی لیتر
اسپری خوشبو کننده دهان فروستی مدل Strawberry حجم 20 میلی لیتر
اسپری خوشبو کننده دهان فروستی مدل Cool Mint حجم 20 میلی لیتر
اسپری خوشبو کننده دهان فروستی مدل Cool Mint حجم 20 میلی لیتر
اسپری خوشبو کننده دهان فروستی مدل Sb77 حجم 17 میلی لیتر
اسپری خوشبو کننده دهان فروستی مدل Sb77 حجم 17 میلی لیتر
آبنبات سرد خوشبو کننده دهان ناکس مدل پرتقال بسته 12 عددی
آبنبات سرد خوشبو کننده دهان ناکس مدل پرتقال بسته 12 عددی
قرص خوشبو کننده دهان سیم سیم مدل Vitamin C وزن 15 گرم
قرص خوشبو کننده دهان سیم سیم مدل Vitamin C وزن 15 گرم
قرص خوشبو کننده دهان الدر مدل آلبالو توت فرنگی وزن 15 گرم
قرص خوشبو کننده دهان الدر مدل آلبالو توت فرنگی وزن 15 گرم
آبنبات سرد خوشبوکننده دهان سیم سیم مدل پرتقال بسته 12 عددی
آبنبات سرد خوشبوکننده دهان سیم سیم مدل پرتقال بسته 12 عددی
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد