منو

بهترین مدلهای استخر توپ کودک + فواید استخر توپ برای بچه ها

استخر توپ یکی از تفریحات مورد علاقه تمام کودکان است فرقی هم نمی کند بچه ها در چه سن و سالی باشند! بازی در استخر توپ کودکان را بی نهایت هیجان زده می کند و آن ها را به تحرک و نشاط وادار می کند.

استخر توپ کودک یک سرگرمی چند منظوره است که در هر مکانی قابل اجراست. این نوع استخرها از نوع پلاستیکی، پارچه ای یا بادی، بزرگ یا کوچک و برای یک یا چندین کودک قابل استفاده هستند. در واقع این نوع استخرها با هر نوع، شکل و اندازه ای امکان انجام هزاران نوع بازی را به کودکان می دهند. به این ترتیب که کودکان می توانند ساعت ها بدون اینکه متوجه گذر زمان شوند داخل این استخرها بازی و جست وخیز کنند.

استخر توپ کودک

راهنمای خرید استخر توپ کودک خانگی

اگر شما هم قصد خرید استخر توپ کودک برای خانه یا فضای بازی خود را دارید یا این که می خواهید با این محصول آشنا شوید، در ادامه با طوطی کالا همراه باشید تا علاوه بر آشنای شما با استخر توپ کودک، از فواید بازی کودکان در استخر توپ نیز اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم.

استخر توپ کودک چیست؟

استخر توپ یک فضای محصور شده است که با توپ های پلاستیکی تو خالی کوچک رنگی پر شده است. در بعضی موارد به جای توپ می توان از اشیاء کروی دیگر مانند بالون و فوم استفاده کرد. استخر توپ از جنس های پلاستیک، پارچه و یا pvc (استخر های توپ بادی) ساخته می شوند. به طور معمول استخر توپ به عنوان تفریح و ورزش کودکان به کار می رود.

استخر توپ اغلب در مهدکودک ها، کارناوال ها، پارک های تفریحی، مراکز تفریحی، رستوران و زمین های بازی یافت می شود. استخر توپ در ابعاد کوچکتر برای خانه هم می تواند استفاده شود.

استخر توپ پلاستیکی کودک

استخر توپ خانگی پلاستیکی کودک (شش ضلعی رنگارنگ)

استخر توپ برای چه سنی مناسب است؟

انواع استخر توپ هایی که در بازار موجود هستند تنوع بالایی دارند و باتوجه به نوع و اندازه، کاربرد سنی آن ها هم متفاوت می کند. در حالت کلی، استخرها به گونه ای طراحی می شود که مناسب بازی کودکان، نوزادان نوپا باشد.

کودک باید حداقل 6 ماه سن داشته باشد و بتواند به نحوی بنشیند که گردنش تحت کنترل باشد، برای کودکان بالای 3 سال بهتر است به سرگرمی های مشابه دیگر مثل تشک بازی کودک، استخر بازی بزرگ تر و یا قلعه بادی و یا حتی ترامپولین بچه گانه فکر کرد.

استخر توپ کودک به دلیل ایمنی بالایی که دارد گزینه مناسبی برای تمامی بچه ها حتی کودکان زیر 2 سال است. از این رو، بیشتر مربیان مهد و مشاوران تربیتی خرید این وسیله مفرح را به تمامی مراکز و حتی والدین توصیه می کنند.

البته بسیاری از شهربازی ها و پارک ها دارای است استخرها هستند که به دلیل ازدحام جمعیت و تعدد کودکان، بازی در آن به بچه های زیر 3 سال توصیه نشده و همین امر مراکز مهد را برای این بچه ها بیش از بیش مهم تر می کند.

فایده استخر توپ برای کودکان

1 - رشد مهارت های حرکتی و جسمانی کودک

کودکان داخل استخر توپ می توانند فعالیت های مختلفی را به طور همزمان به اجرا بگذارند از جمله بالا رفتن، پایین آمدن، پریدن و انداختن خود روی توپ ها. تمام این کارها حرکت و هماهنگی عضلانی خوبی می طلبند. بنابراین باعث می شوند که کودکان با بدن و محدودیت هایش، حفظ تعادل و واکنش متقابل با پیرامون خود آشنا شوند. علاو ه براین، بازی در استخر توپ اعتماد به نفس کودک را بالا می برد چون باعث افزایش مهارت های حرکتی در آنها می شود.

بازی کوکد در استخر توپ

بازی و شادی کودک در استخر توپ

استخر توپ وسیله ای کاربردی برای افزایش هماهنگی چشم و دست، بالا بردن سرعت عکس العمل و مدیریت فضای پیرامون در کودکان می شود. به این ترتیب که باحرکت در جهت های مختلف، با مفاهیمی مانند بُعد، فاصله و جهت یابی آشنا می شوند. این مسئله نیز باعث می شود که کودکان یاد بگیرند رفتارهای خود را در محیطی امن مدیریت کنند؛ به عنوان مثال تصمیم بگیرند چه کاری را به چه ترتیبی انجام دهند.

2 - افزایش خلاقیت و قدرت تخیل کودکان

استخر توپ علاوه بر بازی و سرگرمی، به افزایش قدرت تخیل و خلاقیت کودک نیز کمک می کند. کودکان بازی ها و استراتژی های خاص خود را طراحی می کنند به عنوان مثال برای پیدا کردن توپ هایی با رنگ خاص مسابقه می گذارند یا تا حد ممکن داخل توپ ها شیرجه می زنند.

در حالت کلی، کودکان داخل استخر توپ قدرت تخیل خود را رشد می دهند و دنیای خود را می سازند و سناریوهای مختلفی برای بازی کردن با کودکان دیگر طراحی می کنند.

3 - استخر توپ و بروز احساسات

استخر توپ جایی است که کودک می تواند انرژی و تنش ها را تخلیه کرده، بازی کند و کاملا سرگرم شود. استخر توپ نیز همانند هر بازی دیگری به تولید آندورفین یا «هورمون خوشبختی» که باعث حال خوب می شود کمک می کند. علاوه براین، این نوع بازی یک استراتژی خوب برای کسب مهارت های اجتماعی مانند رعایت نوبت، احترام و به اشتراک گذاشتن بازی با دیگری محسوب می شود.

عکس بازی دختر در استخر توپ کودک

عکس استخر توپ کودکانه دخترانه به همراه تور بسکتبال

در نهایت اینکه، بازی در استخر توپ باعث افزایش اعتماد به نفس و بالا رفتن انگیزه کودکان می شود. چون محیطی مناسب در اختیارشان قرار می گیرد تا مدام خود را به چالش بکشند.

4 - استخر توپ و زمان بازی های مشترک

یکی از مزایای استخر توپ این است که کودکان کم سن با کودکان بزرگتر در یک فضا قرار می گیرند. به این ترتیب زمینه برای بازی های مشترک کودکان با سنین مختلف فراهم می شود و کودکان از هم یاد می گیرند. علاوه براین در برخی استخرها بزرگترها نیز اجازه بازی دارند و این مسئله باعث بهبود کیفیت روابط خانوادگی می شود.

آیا استخر توپ برای کودکان خطرناک است؟

استخر توپ که توسط تولیدکنندگان معروف طراحی و ساخته می شوند، ایمنی لازم را برای کودک فراهم می کنند. البته نباید فراموش کرد که استخرهای توپ بزرگ تر مناسب نوزادان نیست پس در هنگام خرید به ابعاد آن و سن کودک خود دقت نمایید.

آیا در این استخر امکان خفگی برای کودکان وجود دارد؟

تا کنون خبری درباره اینکه کودکی در استخر توپ خفه شده است نیامده است و تابه حال هیچ مورد مرگ کودکی در این محل ثبت نشده است، همچنین استخرهای توپ خانگی در مقابل استخرهایی که در شهربازی ها وجود دارد دارای عمق کم تر و اندازه کوچک تری هستند. ولی بازهم حتماً در خرید خود دقت نمایید و استخر توپ های استاندارد خریداری نمایید.

عکس استخر توپ پلاستیکی کودک

عکس استخر توپ کودک پلاستیکی پر از توپ های رنگارنگ

روش نگهداری استخر توپ به چه صورت است؟

انواع استخر توپ به علت استهلاک زیاد بسیار زود خراب می شوند؛ اما با کمی مراقبت و نگهداری مناسب، می توان طول عمر آن ها را افزایش داد. به همین دلیل توصیه می شود تا توپ ها را بر اساس شرایط سنی کودکان تهیه کنید.

بهتر است بدنه استخرها پلی اتیلن باشد تا هنگام برخورد کودکان دچار فرسودگی نشود و توصیه می شود بدنه و توپ های استخر را هرچند وقت یکبار تمیز کنید تا جرم و آلودگی های روی آن باعث پوسیدگی توپ ها نشود. معمولاً پلاستیک اگر به موقع تمیز نشود، جرم تمام آن را فراگرفته و خیلی زود از بین می روند؛ برای تمیزکردن پلاستیک بهتر است از محلول ها و پاک کننده ها مخصوص استفاده کنید تا صدمه ای به آن ها وارد نشود.

قیمت انواع استخر توپ به چه عواملی بستگی دارد؟

یکی از نکاتی که روی قیمت انواع استخر توپ می تواند تأثیرگذار باشد سایز و ابعاد استخر است که می تواند روی قیمت آن تأثیرگذار باشد، برای همین است که گفته می شود استخرهای بادی بزرگ می تواند از قیمت بالاتری برخوردار باشد، برای اینکه از مواد بیشتری ساخته شده است.

یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار روی قیمت انواع استخر توپ کودکان دارد این است که بعضی از استخرها لایه های ضخیم تری دارند و به نسبت نیز قیمت بالاتری دارند.

خرید استخر توپ کودک

برند استخر جز پارامترهایی است که می تواند روی قیمت تأثیرگذار باشد، این محصول هرچه برند بهتری داشته باشد قیمت آن بالاتر خواهد بود البته این قیمت برای کسانی که کیفیت برایشان اهمیت داشته باشد چندان اهمیت خاصی نخواهد داشت، زیرا سال های سال می توانند از آن استفاده کنند.

عوامل دیگری نظیر رنگ بندی، طراحی منحصربه فرد، تعداد توپ، جنس شیار، جنس بدنه و حفاظ نیز در قیمت این استخرها تأثیر دارند.

پیشنهاد مطالعه » راهنمای خرید پارک بازی کودک

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت استخر توپ کودک چند است؟
قیمت انواع استخر توپ کودک از 150 هزار تومان تا 20 میلیون تومان می باشد و به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس بدنه استخر (پارچه ای، پلاستیکی، بادی)، جنس حفاظ، سایز و ابعاد، ضخامت و ... بستگی دارد.
چه میزان توپ برای استخر توپ لازم است؟
این مقدار نسبی است و می تواند متغیر باشد اما تعداد توپ ها برای هر متر مربع محاسبه می شود. در محاسبه باید عمق استخر و سایز توپ مشخص باشد. ولی برای عمق 30 سانتی متری در یک فضای 1 متر در 1 متر، مقدار 1000 عدد توپ استخر سایز استاندارد نیاز است.
تاریخ به روز رسانی : 1402/07/12
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
استخر توپ کودک مدل النا طرح سگ های نگهبان
استخر توپ کودک مدل النا طرح سگ های نگهبان
استخر بادی بست وی مدل GH252 به همراه توپ
استخر بادی بست وی مدل GH252 به همراه توپ
لت استخر توپ مدل کودکان شاد مجموعه 6 عددی
لت استخر توپ مدل کودکان شاد مجموعه 6 عددی
توپ استخر بسته 300 عددی جنس پی وی سی
توپ استخر بسته 300 عددی جنس پی وی سی
استخر توپ کودک پلاستیکی شادکیدز تویز مدل نرده
استخر توپ کودک پلاستیکی شادکیدز تویز مدل نرده
استخر توپ دخترانه مدل فروزن با سبد بسکتبال به همراه توپ
استخر توپ دخترانه مدل فروزن با سبد بسکتبال به همراه توپ
استخر توپ بازی خانگی مدل ماهی یک متری
استخر توپ بازی خانگی مدل ماهی یک متری
استخر توپ جنس پلی اتیلن پارسیان تویز مدل Ball Pool
استخر توپ جنس پلی اتیلن پارسیان تویز مدل Ball Pool
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد