منو

راهنمای خرید اره زنجیری + معرفی انواع بهترین برندهای بازار

اره زنجیری ابزاری است که می توان چوب های بسیار محکم و سفت را توسط آن برش داد. در این مقاله از طوطی کالا می خواهیم شما را با انواع اره زنجیری، مزایا و معایب آن، نکات مهم هنگام خرید آشنا کنیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

اره رنجیری چیست؟

اره زنجیری (به انگلیسی Chainsaw) نام ابزاری است که متشکل از یک موتور محرک و یک زنجیر تیغ دار که حول یک ورق فلزی به اسم ساطور می چرخد. اَره زنجیری که با نام های دیگری همچون اره برقی و اره موتوری نیز شناخته می شود یکی از مهم ترین ابزارآلات باغبانی و جنگلداری، به شمار می رود و جهت بریدن درختان و هرس آنها یا تهیه هیزم استفاده می شود.

بهترین مدلهای اره زنجیری

راهنمای خرید انواع اره زنجیری

عملکرد این ابزار به این صورت است که نیروی گشتاور موتور به زنجیر منتقل شده و باعث گردش آن به دور ساطور خواهد شد و حاصل برخورد زنجیر اره با چوب باعث بریده شدن آن خواهد شد. اره زنجیری به دلیل نداشتن محافظ دور زنجیر ها یکی از خطرناک ترین ابرار آلات اختراع شده به دست بشر به حساب می آید.

کاربرد اره زنجیری

به طور کلی، اره زنجیری را می توان در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار داد. از جمله کاربردهای وسیع اینگونه از تجهیزات، می توان به کارگیری آن ها را در نجاری، باغبانی، هرس کردن انواع درختان، زدن سرشاخه ها، بریدن تنه درختان، کاربرد در آتش نشانی و مجسمه سازی و ... نام برد.

این ابزار، در حقیقت نوعی ابزار قابل حمل و مکانیکی هستند و وسیع ترین مورد استفاده از آن ها کار کردن با چوب به خصوص کار بر روی تنه درختان و کنده درختان زنده و یا قطع شده است. در ادامه بیشتر با کاربردهای اره زنجیری آشنا می شویم

 • کشاورزی و باغبانی : رایج ترین کاربرد استفاده از اره های زنجیری، برش، هرس و بریدن درختان است. همچنین از این اره ها می توان برای تمیز کردن برگ ها و شاخه ها نیز استفاده کرد. هر چه قطر و تنه درخت و شاخه قطور تر شود، نیاز به یک اره زنجیری قدرتمندتر و با سایز ساطوری بزرگتر است.
 • صنعت نجاری: از دیگر موارد کاربرد اره های زنجیری، تولید محصولات چوبی است. به کمک این اره ها می توان کار برش و شکل دهی مصنوعات چوبی و بریدن و انجام برش های اولیه در الوارها را به خوبی انجام داد.
 • صنعت ساختمان سازی و ساخت و ساز: به کمک این اره ها می توان برش انواع مواد و قطعات مانند چوب ها به صورت تخته چند لا و ... را انجام داد که در پروژه های ساختمان سازی خصوصا خانه ها و اماکن با ساختار چوب بسیار کاربرد دارد.
 • مرمت جنگل ها: بسیاری از متخصصین از این مدل اره ها برای اجرای پروژه های مربوط به حفاظت از جنگل ها مانند برش و بریدن درختان جنگل استفاده می کنند.
 • آتش نشانی: در مواقع ضروری به خصوص در عملیات های مربوط به امداد و نجات به کمک این اره ها می توان مواد سخت در موقعیت های دشوار را به راحتی برش داد.

عکس انواع مختلف اره زنجیری

عکس اره زنجیری برند هیوندای و اشتیل

مزایای استفاده از اره زنجیری

در مقایسه با اره دستی، این دستگاه ها سرعت بسیار بالاتری دارند. بنابراین و به طور کلی می توان گفت کارکردن با این ابزار، بیشتر از ده برابر، سریع تر از کارکردن با یک اره دستی است.

به علاوه و از آنجایی که نیروی لازم برای اره کردن در این سیستم ها، توسط موتور، تامین می شود بنابراین مقدار انرژی مصرف شده به وسیله نیروی انسانی به شدت کاهش پیدا می کند و همین عامل نیز موجب می شود تا کار اره کردن، سرعت بیشتری پیدا کند.

معایب استفاده از اره زنجیری

از جمله معایب این سیستم ها می توان به این عامل اشاره کرد که در هنگام کار کردن با این تجهیزات، لازم است حتما به موضوع ایمنی، توجه داشته باشید.

همانطوری که اشاره شد این دستگاه ها ابزاری بسیار خطرناک به شمار می روند و امکان ایجاد حادثه از طریق آن ها، وجود دارد. از طرف دیگر این دستگاه ها به طور مداوم، نیازمند نگهداری و مراقبت هستند و از طرف دیگر لازم است به طور مدوام، تمیزکاری شوند تا از این طریق، خرده های چوب و ذرات خاک اره، به بخش های مکانیکی دستگاه مورد نظر، وارد نشود و به این بخش ها آسیب نرساند.

عکس اره زنجیری و نحوه استفاده از آن

عکس اره زنجیری بنزینی و نحوه روشن کردن آن

انواع اره رنجیری

از نظر سوخت و منبع تغذیه آن ها و با توجه به نوع موتور به کار رفته در طراحی آن ها به چند دسته تقسیم می شوند که عبارتند از: اره های زنجیری بنزینی، اره های زنجیری برقی، اره های زنجیری شارژی و یا بی سیم و اره های زنجیری سرشاخه زن. در ادامه به شرح مختصر هر یک از این ابزار و تجهیزات خواهیم پرداخت.

اره زنجیری بنزینی

قدرت اره موتوری بنزینی، همان طور که از نامشان نیز، مشخص است از طریق سوخت بنزین، تامین می شود. در حقیقت لازم به ذکر است که اره های موتوری بنزینی از جمله متداول ترین و پرکاربرد ترین انواع اره های زنجیری به شمار می روند. این دستگاه ها دارای یک موتور دو زمانه بنزینی هستند که با کمک سوخت و روغن، روانکاری می شوند.

این موتورها از جمله پرقدرت ترین نوع اره های زنجیری به شمار می روند و سرعت بسیار بالاتری نسبت به سایر انواع این تجهیزات دارند. اما دربرابر، این سیستم ها بسیار سنگین تر از دیگر اره های زنجیری هستند و صدا و لرزش بیشتری نیز ایجاد می کنند و هم چنین نیاز به سرویس و نگهداری از آن ها نیز بیشتر است.

اره زنجیری بنزینی

عکس اره زنجیری بنزینی

به عنوان نمونه این دستگاه ها باید با روغن های مختلف روغن کاری شوند و به موقع، نسبت به تعویض سوخت و فیلتر هوای آن ها اقدام شود.

این ابزار در محیط های با مساحت بالا و یا فضاهایی مانند جنگل، که در این مکان ها دسترسی به منبع انرژی به راحتی امکان پذیر نیست، مناسب و قابل کاربرد وسیع هستند. از طرف دیگر هم چنین لازم به ذکر است که هر چه حجم موتور این سیستم ها بالاتر باشد موتور نیز قوی تر خواهد بود و عملکرد بهتری نیز خواهد داشت.

اره زنجیری برقی

اره موتوری برقی، از یک موتور دو زمانه و برقی، تشکیل شده است که به وسیله آن، نیروی گشتاور موتور توسط کاربر این محصول، قابل کنترل شدن است. موتور این دستگاه ها با استفاده از یک کایل و یا سیم، به برق متصل می شود. بنابراین در هنگام استفاده از این دستگاه ها، نیامند به کارگیری سوخت و منبع سوخت نیستیم.

این سیستم ها نسبت به نوع بنزینی این دستگاه ها، کوچک تر هستند و وزن بسیار پایین تری دارند و از دیگر انواع اره های زنجیری، ارزان قیمت ترند. از طرف دیگر، میزان تولید دود و صدا نیز در این دستگاه ها بسیار کم تر است. به طور کلی می توان گفت کاربرد این دستگاه ها برای افرادی که تازه کار هستند و علاقه دارند تا این دستگاه را در خانه و یا محل کار و کارگاه خود مورد استفاده قرار دهند، بسیار مناسب است.

اره زنجیری برقی

عکس اره زنجیری برقی برند باس

اما در برابر این مزایا، لازم است بدانید که اره های زنجیری برقی، به دلیل کاربرد سیم در تولید آن ها، قدرت حرکتی بسیار پایینی دارند. بنابراین نمی توان این تجهیزات را به راحتی و در هر مکانی، مورد استفاده قرار داد.

از طرف دیگر، موتور الکتریکی به کار رفته در طراحی و ساخت این دستگاه ها، نسبت به نوع بنزینی اره های زنجیری، قدرت بسیار کم تری دارد. بنابراین و به طور کلی می توان این نوع از تجهیزات برقی را در کارهای محدودتر مورد استفاده قرار داد که نیازمند قدرت بسیار بالایی نیستند.

اره زنجیری شارژی

نیروی محرکه این دستگاه با استفاده از باتری شارژی تامین می شود و این دستگاه در بین تمامی اره های زنجیری دارای قیمت بالاتری می باشد. از آنجایی که باتری شارژی این دستگاه وزن زیادی دارد، اره زنجیری شارژی سنگین می باشد. یکی از مزیت های این دستگاه قابل حمل بودن آن می باشد. این اره قدرت زیادی ندارد و برای برش درخت های کوچک یا هرس کردن آن ها به کار می رود.

عکس اره زنجیری شارژی

عکس اره زنجیری شارژی برند بوش

در این دستگاه باتری های قابل شارژ تعبیه می شود و می توانند نیروی الکتریکی مورد نیاز برای کار دستگاه را تأمین کنند. با این حال شارژ باتری ها در این مدل اره ها محدود بوده به همین دلیل نمی توان با این ابزار به صورت بی وقفه و نامحدود کار کرد.

اره زنجیری سرشاخه زن

اره زنجیری سرشاخه زن از یک اره زنجیری کوچک تشکیل شده است که به دسته ای بلند که گاهی اوقات ثابت و گاهی اوقات تلسکوپی می باشد متصل است. دسته این اره به شما کمک می کند تا دسترسی بیشتری به شاخه های بلندتر و دور از دسترس داشته باشید. این سیستم می تواند شارژی، برقی و یا بنزینی باشد.

اره زنجیری دستی

اره زنجیری دستی فاقد موتوری برای برش است؛ در نتیجه توسط دست و نیروی انسانی کار می کند. مکانیزم این اره مانند اره زنجیری عمل می کند با این تفاوت که نیرو برای برش توسط دست انسان انجام می شود. امروزه از این اره ها کم تر در جایی استفاده می شود.

جهت کسب اطلاعات جامع و کامل تر درباره انواع اره زنجیری دستی یا سیمی می توانید به مقاله مرتبط با آن یعنی (اره سیمی) مراجعه فرمائید.

بهترین مدلهای اره زنجیری با قیمت مناسب

1 -

اره زنجیری شارژی رونیکس مدل 8651

اره زنجیری شارژی رونیکس مدل 8651
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۵۰x۲۱x۲۱ سانتی ‌متر
 • وزن
  ۲.۳ کیلوگرم
 • سرعت حرکت زنجیر
  ۳۸۵۰
 • قدرت موتور
  ۲۰ اسب بخار
 • ویژگی‌های اره برقی
  قفل سوییچ

اره زنجیری شارژی 8651، یکی از ابزارهای برش حرفه ای و کارآمد در مجموعه ابزارهای شارژی سری 86 رونیکس است. در این دستگاه، از باتری 20 ولت با ظرفیت 4 آمپر ساعت استفاده می شود. نکته قابل توجه این است که در تمام محصولات سری حرفه ای 86 رونیکس، باتری لیتیوم یون مخصوص این سری قابل استفاده است.

این ابزار برش شارژی با کارایی بالا می تواند سرعت برشی بالغ بر 7 متر بر ثانیه را ایجاد کند. طراحی خاص این اره درخت بر رونیکس، شامل موتور حرفه ای، سیستم محافظ اضافه بار، سیستم تنظیم کشش زنجیر و ... می شود. اره زنجیری شارژی 20 ولت 25 سانتی متر 8651 رونیکس، از یک سوئیچ ایمنی و سیستم روغن کاری خودکار زنجیر نیز بهره می برد.

بیشتر
2 -

اره زنجیری بنزینی هیوندای مدل TURBO865

اره زنجیری بنزینی هیوندای مدل TURBO865
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۲۸x۲۶x۵۰ سانتی ‌متر
 • وزن
  ۵.۵ کیلوگرم
 • سرعت حرکت زنجیر
  ۳۰۰۰
 • ظرفیت موتور
  ۵۴.۶ سانتی ‌متر مکعب
 • طول ریل
  ۵۰
3 -

اره زنجیری شارژی باس مدل 36VF

اره زنجیری شارژی باس مدل 36VF
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۲۳x۱۰x۱۰ سانتی ‌متر
 • وزن
  ۰.۶۸ کیلوگرم
 • سرعت حرکت زنجیر
  ۵۰۰ دور در دقیقه
 • طول ریل
  ۱۸ سانتیمتر

اره زنجیری شارژی باس همانند دیگر محصولات باس توانسته تا حد زیادی مورد توجه کاربران قرار گیرد. این نسخه از اره شارژی با باطری 25 ولتی خود که نسخه بروز رسانی شده قبلی خود یعنی 18 ولتی میباشد با بروز رسانی که صورت پذیرفته عملکرد باطری به طرز قابل توجهی بهبود یافته، و در نهایت طول عمر و مدت زمان کارکرد این مدل کاملا افزایش یافته است.

مدت زمان کارکرد با هر باطری در این مدل 45 دقیقه و در مجموع 90 دقیقه میباشد که فوق العاده عالی می باشد. این مدل با وزن یک کیلوگرمی خود جزو اره های سبک وزن محسوب میگردد که برای طبیعت گردی و هرس شاخه و تنه ها کوچک کاملا مناسب می باشد.

اره شارژی 25 ولتی باس دارای یک تیغه 15 سانتیمتری است و دارای موتوری با سیم پیچی تمام مس میباشد که باعث میشود سرعت گردش آزاد این اره شارژی تا 500 دور در دقیقه در حالت آزاد برسد. از جمله دیگر ویژگی های این مدل میتوان به دستگیره ضد لغزش، چراغ ال ای دی برای استفاده در شب و همچنین گارد محافظ برای جلوگری از اصابت براده های چوب به سمت کاربر اشاره کرد.

این مدل دارای کیف مستحکم BMC قابل حمل نیز میباشد که محتویات داخل آن عبارت است از دو عدد باطری لیتیومی 25 ولتی باس، یک عدد ساطوری 15 سانتیمتری، یک عدد زنجیر، یک عدد شارژر باطری، یک عدد روغن دان به همراه روغن، یک عدد محافظ تیغه، یک عدد پیچ گوشتی و آچار و در نهایت دستگاه اره شارژی باس می باشد.

بیشتر
4 -

اره زنجیری بنزینی ادون مدل gcs-20-2800

اره زنجیری بنزینی ادون مدل gcs-20-2800
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۵۰x۳۰x۲۶ سانتی ‌متر
 • وزن
  ۷ کیلوگرم
 • سرعت حرکت زنجیر
  ۱۰
 • ظرفیت موتور
  ۵۰ سانتی ‌متر مکعب
 • طول ریل
  ۵۰
5 -

اره برقی زنجیری ماکیتا 1800 واتی مدل UC 4041 Oil

اره برقی زنجیری ماکیتا 1800 واتی مدل UC 4041 Oil
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۸۵x۲۴x۲۰ سانتی ‌متر
 • سرعت حرکت زنجیر
  ۱۴.۵ متر بر ثانیه
 • قدرت موتور
  ۲.۵ اسب بخار
 • طول ریل
  ۴۰ سانتی ‌متر

اره زنجیری UC4041 A یکی از محصولات بی رقیب شرکت ماکیتا می باشد. این اره زنجیری برقی، موتوری با توان 1800 وات دارد و برای این منظور باید به برق 220 ولت شهری متصل شود. موتور این دستگاه قدرت مناسبی داشته و همین موضوع موجب می شود تا کاربر بدون دردسر بتواند قطعات را برش دهد.

کابل برقی که ماکیتا برای این محصول درنظر طولی 30 سانتی متری دارد. این طول کوتاه برای بالا بردن میزان امنیت دستگاه بوده و باید آن را به یک سیم رابط متصل کنید. وجود ترمز روی این محصول نیز موجب بالا رفتن امنیت کار شده است.

این اره ی زنجیری دارای ریلی 40 سانتی متری بوده و نوع زنجیر آن 0.43 × 8/3 است. موتور قدرتمند این ابزار موجب می شود تا تیغه با سرعت 14.5 متر بر ثانیه حرکت کند. این دستگاه وزنی 4.7 کیلوگرمی دارد. از دیگر مزایای این محصول می توان به سیستم روانکاری آن اشاره کرد.

این دستگاه دارای پمپ روغن خودکار بوده و برای روانکاری به یک مخزن روغن 200 میلی لیتری مجهز شده است. به طور کلی میتوان گفت موارد کیفی و فنی این دستگاه باعث شده این اره زنجیری در نوع خود در دنیا بی رقیب باشد.

بیشتر
6 -

اره زنجیری بنزینی توسن مدل 5647CS

اره زنجیری بنزینی توسن مدل 5647CS
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۸۵x۲۲x۲۲ سانتی ‌متر
 • وزن
  ۶ کیلوگرم
 • سرعت حرکت زنجیر
  ۱۲۰۰
 • قدرت موتور
  ۲.۶ اسب بخار
 • طول ریل
  ۴۵

اره زنجیری بنزینی برای برش درخت های شهری یا هرس کردن شاخه های آنها می باشد که با توجه به بنزینی بودن و عدم نیاز به برق محدودیت برای کاربر ایجاد نمی نماید. نوع روغن مصرفی دستگاه اره زنجیری بنزینی، روغن دو زمانه گرید 10 می باشد.

7 -

اره زنجیری بنزینی افکو مدل MT3700

اره زنجیری بنزینی افکو مدل MT3700
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۴۶×۲۶×۳۰ سانتی ‌متر
 • وزن
  ۴.۱ کیلوگرم
 • سرعت حرکت زنجیر
  ۱۷.۱
 • قدرت موتور
  ۲.۶ اسب بخار
 • ظرفیت موتور
  ۳۵.۲ سانتی ‌متر مکعب
 • طول ریل
  ۳۵

برند های زیادی در دنیا اقدام به تولید این محصول می کنند اره بنزینی افکو مدل mt3700 یکی از این برند ها میباشد. این اره برقی که دارای قدرت موتوری 2/2 اسب بخار با تیغه 40 سانت و حجم موتوری 2/35 سانتی متر مکعب است که برای برشکاری چوب درختان و الوار خشک و تر تا ضخامت 35 سانتی متر مناسب است.

فرق این اره با مدل افکو MT137 در طول تیغه است باقی مشخصات آنها یکی است. این اره بخاطر استفاده از سوخت بنزین مناسب استفاده در فضای باز می باشد. طول تیغه این اره 35 سانتی متر است و وزن خالص بدون تیغه و زنجیر 3/4 کیلوگرم است. این محصول ساخت کشور طراحان مدرن یعنی ایتالیا است. طراحی این محصول و قرار دادن دسته در جایی مناسب باعث منحصر بفرد شدن این محصول شده است.

بیشتر
8 -

اره زنجیری شارژی بوش مدل Universal 18

اره زنجیری شارژی بوش مدل Universal 18
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۳۵x۲۳x۲۱ سانتی ‌متر
 • وزن
  ۳ کیلوگرم
 • سرعت حرکت زنجیر
  ۴.۲
 • طول ریل
  ۲۰
9 -

اره زنجیری بنزینی اشتیل مدل MS230

اره زنجیری بنزینی اشتیل مدل MS230
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۱۵*۲۰*۵۰ سانتی ‌متر
 • وزن
  ۴.۶ کیلوگرم
 • سرعت حرکت زنجیر
  ۲۰
 • ظرفیت موتور
  ۴۵.۳ سانتی ‌متر مکعب
 • طول ریل
  ۴۰

شرکت اشتیل آلمان از برترین و محبوب ترین برندهای دنیا در زمینه ابزار آلات باغبانی است. یکی از محصولات پر فروش این کمپانی اره موتوری مدل MS230 است که از موتور قدرتمند 2.7 اسب بخار و حجم موتور 45.3 سانتی متر مکعب جهت برش و هرس انواع چوب بهره می برد. از ویژگی های این اره می توان به حجم کوچک دستگاه و وزن سبک آن اشاره کرد.

10 -

اره زنجیری بنزینی ایزی پاور مدل MS520

اره زنجیری بنزینی ایزی پاور مدل MS520
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۴۵x۲۷x۲۰ سانتی ‌متر
 • وزن
  ۱۲ کیلوگرم
 • سرعت حرکت زنجیر
  ۳۲۰۰
 • ظرفیت موتور
  ۵۲ سانتی ‌متر مکعب
 • طول ریل
  ۵۰
11 -

اره زنجیری سر شاخه زن رونیکس مدل 8602

اره زنجیری سر شاخه زن رونیکس مدل 8602
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۱۰x۲۰x۱۴۸ سانتی ‌متر
 • وزن
  ۳.۴۸ کیلوگرم
 • سرعت حرکت زنجیر
  ۲۷۰۰
 • قدرت موتور
  ۲۰ اسب بخار

اره شاخه زن شارژی 8602 رونیکس، یکی از محصولات کاربری در مجموعه ابزارهای شارژی سری 86 رونیکس است. در این دستگاه، از باتری 20 ولت با ظرفیت 2 آمپر ساعت استفاده می شود. توجه کنید که باتری لیتیوم یون مخصوص سری 86 در تمام ابزارهای شارژی این مجموعه قابل استفاده است.

این ابزار برش شارژی با کارایی بالا می تواند سرعت برشی بالغ بر 5.5 متر بر ثانیه را ایجاد کند. طراحی منحصر به فرد این اره شاخه زن زنجیری رونیکس، شامل یک دسته کاربردی و قابلیت چرخش 30 درجه ای به چپ و راست است. اره زنجیری شاخه زن شارژی 20 سانتی متری 8602 رونیکس، مجهز به یک سیستم کشش زنجیر است که برای تنظیم نیازی به آچار ندارد.

بیشتر
12 -

اره زنجیری برقی بوش مدل universal chain 40

اره زنجیری برقی بوش مدل universal chain 40
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۴۳x۱۳x۸ سانتی ‌متر
 • وزن
  ۴.۲ کیلوگرم
 • سرعت حرکت زنجیر
  ۱۲
 • قدرت موتور
  ۲.۴۵ اسب بخار
 • طول ریل
  ۴۰

مسلما بوش آلمان پر قدرت ترین و بزرگترین شرکت تولیدی و صنعتی در دنیا در زمینه های تولیدی و طراحی مختلف از جمله ابزارالات صنعتی بخصوص در زمینه باغبانی می باشد. اره زنجیری از مهمترین ابزار آلات تولیدی این شرکت می باشد که در زیر مجموعه ابزار باغبانی قرار میگیرد.

اره زنجیری برای انجام کارهایی مانند هرس کردن درختان میوه، بریدن درختان خشک و شاخه های خشک،هرس درختان، قطع و انداختن درخت در جنگل یا مزارع تولید چوب، تهیه هیزم از درختان و سرشاخه ها به کار می رود.

اره زنجیری برقی بوش مدل Universal Chain 40 یک دستگاه بسیار حرفه ای محسوب می شود. این دستگاه با قدرت 1800 وات کار می کند و طول حرکت زنجیر در این محصول 40 سانتی متر است. سرعت حرکت زنجیر به 12 متر بر ثانیه می رسد.

تیغه در نظر گرفته شده برای این دستگاه از کروم آلیاژی ساخته شده و از مقاومت بالایی در برابر فشار و خوردگی برخوردار است. وزن این محصول در حدود 4.2 کیلوگرم است. شرکت بوش آلمان یک تولیدکننده بسیار معتبر در سطح جهان محسوب می شود. محصولات این شرکت درزمینه ی ابزار بسیار متنوع و متعدد است. تمام ویژگی های این دستگاه باعث شده که این اره زنجیری برقی در نوع خود در دنیا بی رقیب باشد.

بیشتر

بهترین مارک دستگاه اره زنجیری

بهترین مارک های اره موتوری مختلف در بازار وجود دارند که معروف ترین آنها عبارت اند از:

شرکت های بزرگی در حوزه تولید انواع اره موتوری فعالیت می کنند که هرکدام توانسته اند محصولات فوق العاده ای را به بازار معرفی کنند. به عنوان مثال، برندهایی چون گاردن، توسن، ماکیتا، اشتیل، رونیکس، یاماها، زوماکس، ادون، هیوندای و … از محبوب ترین محصولاتی هستند که در ایران به فروش می رسند و به دلیل قیمت مناسب و کاربردی بودن آنها، محبوبیت ویژه ای در بازار دارند.

اره زنجیری هیوندای (Hyundai)

هیوندا یکی از شرکت های کره ای تولیدکننده ابزار است. این شرکت در سال ۱۹۴۷ تأسیس شد. این شرکت از مجموعه ای از شرکت های تولیدی و شرکت های وابسته به آن ها تشکیل شده است. شرکت هیوندای موتورز از شناخته شده ترین شرکت ها در بین شرکت های وابسته و همچنین چهارمین تولیدکننده بزرگ اتومبیل در جهان است.

اره زنجیری هیوندای

اره زنجیری هیوندای

از محبوب ترین اره های تولیدشده توسط این شرکت می توان به اره زنجیری هیوندای مدل techno۷۰۰ و turbo۸۵۰ و turbo۶۵۰ و turbo۷۲۰ و … اشاره کرد.

اره زنجیری ماکیتا (Makita)

ماکیتا از ۵ برند برتر تولیدکننده ابزار است. این شرکت از سال ۱۹۱۵ فعالیت خود را آغاز کرده است. ابزارآلات این برند اغلب دارای موتور براشلس هستند و از قدرت و کیفیت بسیاری بالایی برخوردارند. از محبوب ترین اره های تولیدشده توسط این شرکت می توان به اره زنجیری ماکیتا مدل uc۴۰۲۰a و uc۴۵۳۰a و uc۴۵۵۱a و uc۴۰۴۰a و … اشاره کرد.

اره برقی برند ماکیتا

اره برقی برند ماکیتا

اره موتوری اشتیل (Stihl)

این شرکت یک برند آلمانی است که از سال ۱۹۲۷ فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت در بیش از ۱۶۰ کشور، ۳۵۰۰۰ فروشنده فعال دارد. یکی ابزارآلات تولیدی باکیفیت این شرکت اره زنجیری است. از محبوب ترین و بهترین نوع این ابزار می توان به اره زنجیری اشتیل مدل ms۱۷۰ و ms۲۳۰ و ms۱۸۰ و … اشاره کرد

برندهای دیگر اره زنجیری

 • افکو (Efco)
 • کنزاکس (Kenzax)
 • باکستر (Boxter)
 • دیوالت (Dewalt)
 • هوم لایت (Homelite)
 • رونیکس (Ronix)
 • پایونیر (Pioneer)
 • اینهل (Einhell)
 • کرون
 • آروان
 • توسن
 • زوماکس

نکات مهم هنگام خرید اره زنجیری

قبل از خرید هر وسیله ای باید مشخص کنید که آن را برای چه کاری لازم دارید. در اینجا به چند نکته ی مهم که هنگام خرید اره زنجیری باید بدانید اشاره می کنیم.

وزن و ابعاد اره زنجیری

دستگاه را باید متناسب با توان جسمی خودتان انتخاب کنید. چون کار کردن با اره روشن و درحال چرخش بسیار متفاوت تر از حالت خاموش آن است و نیروی بیشتری می طلبد. به همین جهت باید ابعاد و وزن دستگاه به گونه ای باشد که بتوانید آن را به راحتی کنترل کنید.

راهنمای خرید اره برقی

نکات مهم هنگام خرید اره برقی

قدرت موتور دستگاه

میزان قدرت در این وسیله ارتباط مستقیمی با نوع کار شما دارد. یعنی هرچه کار سنگین تر باشد باید قدرت موتور بیشتر باشد که معمولا اره های بنزینی این قابلیت را دارند. اما هرچه کار سبک تر باشد مثل هرس کردن درختان یا بریدن الوار نازک به دستگاهی با قدرت موتور متوسط یا کم نیاز دارید که نوع برقی پاسخگوی نیاز شما خواهد بود.

طول تیغه و صفحه ی ساطوری

طول این قسمت باید با طول و ضخامت سطحی که می خواهید آن را برش بزنید متناسب باشد. به طور کلی طول تیغه باید 5 سانتی متر بیشتر از قطعه ی برش باشد.

کیفیت و سرعت حرکت زنجیر

جنس این زنجیر باید از نوع ضدزنگ باشد و تیغه های روی آن از نوک تیزی کافی برخوردار باشند. سرعت حرکت زنجیر که واحد اندازه گیری آن متر بر ثانیه است بر مدت زمان کار تاثیر می گذارد. هرچه سرعت چرخیدن و حرکت زنجیر بیشتر باشد کار زودتر تمام می شود.

تاریخ به روز رسانی : 1402/11/04
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد