منو

آچار آلن چیست؟ معرفی انواع آچار آلن و بهترین مدلهای آن

یکی از پرکاربرد ترین ابزار آلات بازار، آچار آلن می باشد. این وسیله برای امور مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و تقریبا در هر جعبه ابزاری وجود دارد. به دلیل کاربرد زیاد پیچ های آلن، امروزه خرید آچار آلن برای هر شخصی ضروری می باشد تا بتوانید در خودرو، منزل، محیط کار و ... به سادگی پیچ های خود را باز و بسته کنید.

آچار آلن

بهترین مدلهای آچار آلن - راهنمای خرید آچار آلن

در این مقاله از طوطی کالا قصد داریم که شما را با انواع آچار آلن و ویژگی های هر کدام آشنا کنیم و سپس به معرفی بهترین مارک و برندهای آچار آلن خواهیم پرداخت تا اگر قصد خرید آچار آلن داشته باشید، انتخاب تان راحت تر باشد.

آچار آلن چیست؟

آچار آلن نوعی آچار است که می توانید از آن برای باز و بسته کردن پیچ های آلن (پیچی که حفره شش ضلعی ته آن قرار دارد) استفاده کنید. شکل ظاهری آچار های آلن عموما به شکل L انگلیسی می باشد که در دست گرفتن آن را ساده تر می کند.

آچار آلن علی رغم ظاهر ساده و اندازه کوچکی که دارد می تواند بسیار کاربردی باشد. با استفاده از این آچار، می توانید پیچ ها را در سفت ترین حالت خود ببندید و اتصال باز شدن آن ها را تا حد زیادی کاهش دهید.

مزایای استفاده از پیچ و آچار آلن چیست

 • این ابزار می تواند پیچ های خیلی کوچک را باز کند.
 • محل آچار خور پیچ، درون یک حفره می باشد و این امر، امکان ضربه خوردن و تغییر شکل دادن آن را کاهش می دهد.
 • از آنجا که این دو محصول، به شکل شش ضلعی می باشند، آچار دچار لیز خوردن یا لغزیدگی نشده و به آسانی با گیر کردن داخل سوراخ پیچ، موجب حرکت آن می شود.
 • این محصول، در اندازه و سایز های متنوعی موجود می باشد.
 • چکش خوار بودن آچار آلن، باعث می شود که در بعضی موارد پیچ راحت تر باز شود.
 • دسته بلند این آچار ها، باعث افزایش گشتاور می شود.
 • برای باز و بسته کردن یا حرکت دادن پیچ ها، می توان از هر ۲ سر آچار استفاده نمود.
 • این ابزار می تواند برای پیچ های بدون سر هم قابل استفاده باشد.
 • این آچار ها به علت اندازه کوچکی که دارند، به راحتی قابل حمل می باشند.

عکس آچار آلن

عکس آچار آلن استاندارد ال شکل

انواع آچار آلن

آچارهای آلن L شکل یا استاندارد (Standard Allen Keys / L-Style Allen Wrench)

آچارهای استاندارد شش ضلعی و تورکس معمولاً به صورت مجموعه ای با غلاف ذخیره سازی (پلاستیکی)، نگهدارنده یا جعبه ای به فروش می رسند که به آنها کمک می کند تا آنها را به ترتیب صعودی در اندازه های خود قرار دهند.

همانطور که میدانید شکل معمول آچار آلن L شکل است. از آنجا که دسته این آچار بلند است، گشتاور بیشتری به پیچ وارد می شود. در نتیجه می توانید پیچ هگز را با آچار با فشار کمتر باز و بسته کنید. از هر دو طرف L-spanner می توان استفاده کرد.

از طرف بلند آچار برای باز و بسته شدن پیچ هگز در فضاهای باریکتر و جایی که پیچ در یک سوراخ طولانی قرار دارد استفاده می شود. در صورت نیاز به گشتاور بیشتر، از قسمت کوچکتر آچار استفاده می شود.

آچار آلن چاقویی (Folding Hex Key Set)

این نوع از آچار آلن که آچاری بسیار کارآمد و محبوب است، یک ابزار تاشوی کم جا و مسافرتی به شمار می رود. ظاهر این ابزار مشابه با یک چاقو است و یک مجموعه از سایزهای مختلف آچار آلن در کنار هم است.

آچار آلن چاقویی که به آچار آلن مچی و تاشو نیز معروف است، به گونه ای طراحی شده اند که برای کار با آنها باز می شوند و بعد از انجام کار، به درون بدنه بر می گردند و حالت فشرده و کم جای ابزار را حفظ می کنند. به دلیل اندازه کوچک جا به جایی آن راحت است و میشود آن را به راحتی همراه داشت.

آچار آلن چاقویی

عکس آچار آلن چاقویی یا تاشو برند استنلی

اگر آچار ها به اندازه ۹۰ درجه باز شوند میتوان بیشترین گشتاور را به وسیله آن ها وارد کرد و اگر ۱۸۰ درجه باز شوند امکان دسترسی راحت تر به فضاهای بسته و باریک را ایجاد می کنند.

آچار آلن حلقه ای

آچار آلن حلقه ای هم کاربردی مشابه با آچار های آلن دیگر دارد و تفاوت آن در شکل دسته و کاور آن است. این آچار آلن در اصل شامل یک حلقه است که مجموعه گوناگونی از آچارها در سایزهای متنوع به آن چسبیده اند تا کارایی های مختلفی را فراهم نمایند.

آچار آلن حلقه ای

عکس آچار آلن حلقه ای

آچار آلن دسته تی (T-Handle Allen Key)

این آچار ها به جای شکل متداول L دارای یک دسته به شکل T هستند که در هر سه سر یا فقط در انتهای این ابزار T شکل یک سری آچار قرار گرفته. این شکل آچار به خاطر دسته T شکلی که ایجاد شده کمک میکند بتوان آن را سریع تر چرخاند.

آچار آلن دسته P

در حقیقت این آچار ترکیبی از آچار L و T است. ساختار آن مشابه آچار های L است فقط با این تفاوت که یک دستگیره دارد که گرفتن آن را راحت تر میکند، و باعث میشود زمان وارد کردن نیرو به پیچ، فشار کمتری به دست وارد بشود. به علاوه این آچار ها معمولا بزرگ تر از آچار های L هستند و نیروی بیشتری به پیچ وارد میکنند که باز و بسته کردن آن را راحت تر میکند.

آچار آلن دسته پی

عکس آچار آلن دسته پی

آچار آلن سه راهی

سه سردارد که هر کدام یک سایز را پوشش میدهد. به دلیل طول محدود و شکل مثلثی آن از آن نمیشود به راحتی برای هر کاری استفاده کرد. معمولا دوچرخه سواران به خاطر اندازه کوچکش برای تعمیرات ضروری این آچار را همراه میبرند.

آچار ستاره ای یا خورشیدی

این آچارها دارای سر ستاره ای با ۶ پر هستند که به آن پیچ ستاره ای یا پیچ خورشیدی هم گفته می شود. این طراحی به آچار امکان اعمال گشتاور بیشتری بر روی پیچ ها و مهره ها را می دهد. از آن ها در مواردی که نیاز به اتصال محکم و قوی استفاده می شود، مانند دستگاه های الکترونیکی و تجهیزات دقیق استفاده می شود.

پیچ آچار ستاره ای و آچار الن

فرق بین پیچ آچار آلن و آچار ستاره ای

آچار آلن جغجغه ای

مشابه دیگر انواع آچار ها از سیستم جغجغه ای استفاده می کند که کار را سرعت میدهد و برای فضاهای بسته که امکان چرخاندن کامل آچار وجود ندارد کار را بسیار راحت میکند. معمولا سری این آچار ها قابل تعویض است؛ بنابراین فقط لازم است تا یک دسته آچار جغجغه ای معمولی وجود داشته باشد و سری های آلن یا ستاره ای به آن متصل بشود.

به علاوه مدل های مخصوص آلن وستاره ای با دسته جغجغه ای T شکل هم ساخته شده اند.

پیچ گوشتی آلن و ستاره ای یا آچار آلن اسپینر (Spinner Handle Hex Key / Allen Screwdriver)

ساختاری کاملا مشابه یک پیچ گوشتی معمولی دارد فقط نوک این پیچ گوشتی برای باز و بسته کردن پیچ های آلن یا ستاره ساخته شده و مناسب مواردی است که پیچ داخل یک حفره باریک قرار گرفته و با آچار های معمولی دسترسی به آن سخت است. مشابه پیچ گوشتی ساعتی که برای پیچ های ظریف و کوچک استفاده میشود، آچار آلن و ستاره ای هم مدل هایی دارند که برای پیچ های ریز استفاده میشود و کار کردن با آن ها را راحت تر میکند.

کاربرد های آچار آلن

این ابزار بسیار کوچک، سبک و ساده در زمینه های مختلف صنعت، الکترونیک، مکانیک و حتی برنامه های کاربردی خانگی مورد استفاده قرار می گیرد:

 • کاربرد عمومی مانند تعمیر لوازم خانگی مانند تلویزیون، یخچال، ماشین لباسشویی
 • کاربردهای صنعتی مانند ساخت یا تعمیر ابزار و کالاهای چوبی مانند مبلمان
 • کاربرد در محل کار و فعالیتهای مربوط به تعمیر اتومبیل، دوچرخه و موتور سیکلت
 • در تعمیر دستگاه های الکترونیکی مانند تلفن همراه، لپ تاپ، کامپیوتر و تبلت استفاده می شود
 • کاربرد در خانه ها، کارگاه های صنعتی، مغازه ها، دفاتر و غیره

کاربردهای مختلف آچار آلن

کاربردهای آچار آلن

بهترین مارک آچار آلن و ستاره ای

بهترین مارک آچار آلن بستگی به نیازها و ترجیحات شما دارد. هناکه برندهای مختلفی که در بازار وجود دارند و هر کدام از آنها ویژگی ها و کیفیت های مختلفی دارند.

در ادامه، تعدادی از برندهای محبوب آچار آلن را معرفی می کنم : مارک وینکس، مارک ایت، مارک رونیکس، مارک نووا، مارک توسن، مارک واستر، مارک کنزاکس، مارک مانسمان، مارک لیکوتا، مارک نولان، مارک استنلی، مارک اکتیو تولز و مارک تاپ تول.

برند استنلی

یکی دیگر از مارک های معروف ابزار استنلی است. این برند در زمینه طراحی و ساخت ابزار دستی و لیزری بسیار فعال است. پرفروش ترین مدل این برند آچار آلن است. بهتر است بدانید که مواد ساخته شده برای ساخت آچار آلن برند استنلی از فولاد ، آلیاژ کروم و وانادیوم است که باعث مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار می شود.

برند رونیکس

رونیکس یکی از بهترین و معروف ترین مارک ها در زمینه طراحی و تولید ابزار است. رونیکس یکی از بهترین مارک های موفق تولیدکننده ای آچار آلن در ایران است که معمولاً از آلیاژهای استیل، کروم و وانادیوم برای ساخت آچار آلن استفاده میکند.

برند نولان

نولان یکی از بهترین مارک های ایرانی است که توانسته با تولید ابزارآلات با کیفیت توجه مشتریان خود را به خود جلب کند. محصولات این شرکت از آلیاژ کروم وانادیوم ساخته شده اند. همانطور که میدانید کروم آلیاژی است که بسیار با دوام و قابل انعطاف است و این ابزارهای نولان دارای خاصیت ضد خراش و زنگ زدگی نیز هستند.

برند توسن

توسن معتبرترین و شناخته شده ترین مارک در زمینه ابزار ، برند توسن است. آلیاژ ساخت آچار آلن از کروم وانادیوم است. محصولات این برند از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و مقاومت بالایی در برابر رطوبت و ضربه دارند.

بهترین و پرفروش ترین مدلهای آچار آلن با قیمت مناسب

1 -

آچار آلن شش گوش رونیکس مدل RH-2033 مجموعه 9 عددی

آچار آلن شش گوش رونیکس مدل RH-2033 مجموعه 9 عددی
مشخصات محصول
 • تعداد
  ۹ عدد
 • شماره آچار
  1.5، 1، 2، 2.5، 3، 4، 5، 6، 8
 • ویژگی‌های آچار
  دسته کوتاه
 • جنس
  کروم وانادیوم (CRV)

آلن شش گوش Ronix مدل RH-2033 از کروم وانادیوم (CRV) ساخته شده و دارای سطحی مات است که از زنگ زدگی جلوگیری کرده و باعث افزایش دوام ابزار می شود. نگهدارنده این ابزار دارای طراحی مدرن و منحصربه فرد بوده و از جنس PVC نرم و با قابلیت ایجاد خاصیت آهنربایی است.

این ابزار توانایی تحمل گشتاور بالایی است. سری آهنربایی این آلن به سرعت قابلیت مغناطیسی شدن را دارد. همچنین دارای دسته ای استاندارد و با سری گرد شده است که کار با آن را بسیار آسان می کند.

بیشتر
2 -

آچار آلن با مقطع شش‌ضلعی مدل AL10 مجموعه 10 عددی

آچار آلن با مقطع شش‌ضلعی مدل AL10 مجموعه 10 عددی
مشخصات محصول
 • تعداد
  10 عدد
 • شماره آچار
  2، 2.5، 3، 4، 5، 6، 8، 10، 12، 14
 • جنس
  کروم وانادیوم
 • وزن
  ۵۶۳ گرم
3 -

آچار آلن ستاره ای رونیکس مدل 2021RH مجموعه 8 عددی

آچار آلن ستاره ای رونیکس مدل 2021RH مجموعه 8 عددی
مشخصات محصول
 • تعداد
  8 عدد
 • شماره آچار
  T-10 ،T-15 ،T-20 ،T-25 ،T-27 ،T-30 ،T-40 ،T-9
 • ویژگی‌های آچار
  دسته کوتاه
 • جنس
  کروم وانادیوم
 • وزن
  ۲۴۰ گرم
4 -

آچار آلن چاقویی دینگشی مجموعه 8 عددی

آچار آلن چاقویی دینگشی مجموعه 8 عددی
مشخصات محصول
 • تعداد
  8 عدد
 • شماره آچار
  1.5، 2، 2.5، 3، 4، 5، 6، 8
 • ویژگی های آچار
  دسته استاندارد، متریک
 • وزن
  ۱۶۰ گرم

آلن چاقویی 8 عددی صنعتی دینگشی (DINGQI) دارای سری شش گوش هستند. در صورتی که سروکار زیادی با پیچ های آلن دارید و می خواهید به جای خرید سایزهای مختلف آچار تنها از یک مجموعه آچار استفاده کنید، تهیه این محصول گزینه خوبی بوده و برای مصرف کننده مقرون به صرفه است.

در ساخت آچارهای این مجموعه، آلیاژی از استیل، کروم و وانادیوم استفاده شده است تا مقاومت محصول را در برابر فشار، ضربه و حرکات پیچشی افزایش دهد. به دلیل فشار بالایی که بر روی آچار اعمال می شود، آچارها را سخت کاری می کنند که این موضوع موجب می شود تا حرکت پیچشی را تحمل کند. از سویی دیگر استفاده از پلاستیک مقاوم ABS در بدنه آن، استحکام و طول عمر محصول را افزایش می دهد.

بیشتر
5 -

آچار آلن همه کاره مدل دانه برفی

آچار آلن همه کاره مدل دانه برفی
مشخصات محصول
 • تعداد
  1 عدد
 • ویژگی های آچار
  دسته کوتاه
 • وزن
  ۸۵ گرم

اگر شما هم به داشتن ابزارآلات جالب و نوآورانه علاقمندید، ابزار یا همان آچار دانه برفی برای شماست. حتما در زندگی روزمره برای شما پیش آمده که برای باز کردن یک پیچ یا مهره سریعا نیاز به یک ابزار داشته باشید ولی آچار یا ابزار لازم برای آن در دسترس نباشد.

داشتن این ابزار 18 کاره در این مواقع می تواند خیلی کار راه انداز باشد. آچار همه کاره دانه برفی شامل : آچار تخت (شش گوش) از شماره 7 تا 14، ابزار آلن از شماره 3 تا 9، پیچ گوشتی دو سو و چهار سو، درب بازکن و تیغ برای بازکردن پاکت و جعبه، درب باز کن شیشه نوشابه، چاقو برای بریدن نخ و طناب، آویز برای جاکلیدی

بیشتر
6 -

مجموعه 18 عددی آچار آلن و ستاره ای رونیکس مدل RH-2051

مجموعه 18 عددی آچار آلن و ستاره ای رونیکس مدل RH-2051
مشخصات محصول
 • تعداد
  18 عدد
 • شماره آچار آلن
  ۱.۵، ۲، ۲.۵، ۳، ۴، ۵، ۶، ۸ و ۱۰ میلی متر
 • ویژگی های آچار
  کاور یا جعبه
 • جنس
  کروم وانادیوم
 • وزن
  ۵۶۰ گرم
 • شماره آچار های ستاره ای
  T۱۰ ،T۱۵ ،T۲۰ ،T۲۵ ،T۲۷ ،T۳۰ ،T۴۰ ،T۴۵ و T۵۰
 • ابعاد جعبه
  ۹×۳×۱۵.۵ سانتی ‌متر
7 -

آچار آلن دسته پی دلی مدل DL233208 بسته 8 عددی

آچار آلن دسته پی دلی مدل DL233208 بسته 8 عددی
مشخصات محصول
 • تعداد
  8 عدد
 • شماره آچار آلن
  2، 2.5، 3، 4، 5، 6، 8، 10
 • وزن
  ۷۰۰ گرم
8 -

مجموعه 10 عددی آچار آلن حلقه ای استنلی مدل STMT69213-8

مجموعه 10 عددی آچار آلن حلقه ای استنلی مدل STMT69213-8
مشخصات محصول
 • تعداد
  10 عدد
 • شماره آچار آلن
  1.5، 2، 2.5، 3، 4، 5، 5.5، 6، 8 و 10
 • ویژگی های آچار
  کاور یا جعبه
 • جنس
  استیل و آلیاژ کروم-وانادیوم
 • وزن
  ۲۸۰ گرم

ابزاری که به شما معرفی می شود. یک مجموعه 10 عدد از آچار آلن است که شرکت استنلی آن را تولید و با عنوان STMT69213-8 به بازار عرضه کرده است. این محصول با تلفیقی از فولاد و آلیاژ کروم - وانادیوم ساخته می شود.

هم فولاد و هم آلیاژ به کار رفته در ساخت این آچارها مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار، حرارت، حرکات پیچشی و ضربه از خود نشان می دهند. آچار های آلن موجود در این مجموعه در برای مهره ها و پیچ های سایز 1.5، 2، 2.5، 3، 4، 5، 5.5، 6، 8 و 10 مناسب هستند.

شرکت استنلی یکی از تولیدکنندگان انواع پیچ گوشتی است و از برند های بنام و مشهوری است که در زمینه تولید انواع ابزار دستی و لیزری فعالیت بسیار گسترده ای دارد. علاوه براین، مدل های مختلف جعبه ابزار که به صورت خالی (بدون محتویات) یا پر (ست ابزار) هستند هم توسط Stanley تولید می شود.

محصولات استنلی در تنوع بسیار زیادی دارد که با کیفیت بالا و دقت خاصی تولید می شود. در تولید این محصولات قالبا تلفیقی از رنگ های مشکی و زرد به کار می رود. این دو رنگ حس خوبی به کاربر ابزار خواهد داد. کیفیت محصولات استنلی مثال زدنی و عمر مفید آن ها طولانی است.

بیشتر
9 -

مجموعه 9 عددی آچار آلن ستاره ای اسکای مدل ST-1211

مجموعه 9 عددی آچار آلن ستاره ای اسکای مدل ST-1211
مشخصات محصول
 • تعداد
  9 عدد
 • شماره آچار
  T-10 ،T-15 ،T-20 ،T-25 ،T-27 ،T-30 ،T-40 ،T-45 ،T-50
 • جنس
  کروم مولیبدوم
10 -

آچار آلن دسته تی پروکسون مجموعه 10 عددی

آچار آلن دسته تی پروکسون مجموعه 10 عددی
مشخصات محصول
 • تعداد
  10 عدد
 • شماره آچار
  10، 15، 20، 25، 27، 30، 50، 8
 • ویژگی های آچار
  دسته بلند، دسته کوتاه
 • وزن
  ۱۰۰۰ گرم

مجموعه 10 عددی آلن T شکل مدل 22652 یکی از محصولات خوش ساخت کمپانی پروکسون می باشد. طراحی منحصر بفرد این مجموعه (ارتفاع کوتاه و بلند) سبب شده است تا گزینه ای ایده آل برای کار با پیچ های با دسترسی سخت و دوردست باشد.

تمامی این آلن ها از بهترین آلیاژ کروم وانادیوم ساخته شده اند تا بتوانند مقاومت بالایی در برابر خوردگی، ضربه و سایش از خود نشان دهند. همچنین دسته های T شکل این مجموعه از روکش ضد لغزش و ارگونومیک ساخته شده اند تا به خوبی در دستان کاربر قرار گیرند. تمامی این آلن ها روی استند فلزی زیبا و خوش ساخت قرار می گیرند.

بیشتر
11 -

آچار آلن کارتی ستاره ای جنیوس تولز مدل SK-010S مجموعه 9 عددی

آچار آلن کارتی ستاره ای جنیوس تولز مدل SK-010S مجموعه 9 عددی
مشخصات محصول
 • تعداد
  10 عدد
 • شماره آچار
  T-10 ،T-15 ،T-20 ،T-25 ،T-27 ،T-30 ،T-40 ،T-45 ،T-50
 • ویژگی های آچار
  دسته کوتاه، کاور یا جعبه
 • وزن
  ۲۳۵ گرم

مجموعه 9 عددی آچار آلن کارتی ستاره ای جنیوس تولز مدل SK-010S دارای جنس استیل وانادیم کروم است و دارای 10 آچار آلن ستاره ای مدل کارتی است. از دیگر مزایای این محصول این است که دارای کاور بوده و دارای قفل نگهدارنده است و به راحتی در کیف و جیب قرار خواهد گرفت.

12 -

آچار آلن ستاره ای تاپ تول مدل GAAL0914 مجموعه 9 عددی

آچار آلن ستاره ای تاپ تول مدل GAAL0914 مجموعه 9 عددی
مشخصات محصول
 • تعداد
  9 عدد
 • شماره آچار
  T-10 ،T-15 ،T-20 ،T-25 ،T-27 ،T-30 ،T-40 ،T-45 ،T-50
 • ویژگی های آچار
  متریک
 • جنس
  کروم وانادیوم
 • وزن
  ۳۰۰ گرم

نکات مهم هنگام خرید آچار آلن

انتخاب نوع آلن

اولین اقدام در خرید آچار آلن توجه به نوع آن می باشد. برای این منظور توصیه می کنیم حتما نیم نگاهی به قسمت قبل از همین مطلب برای خود بی اندازید.

فراموش نکنید که شکل پیچ مورد نظری که قصد بستن و یا باز کردن آن ها را کرده اید نیز در انتخاب آلن ها مهم می باشد. لازم به ذکر است که پیچ های ستاره ای را نمی توان آلن های معمولی باز و بسته نمود!

جنس آچار

فاکتور مهم بعدی در انتخاب آچار آلن مربوط به جنس آن می شود. بد نیست بدانید در این زمینه جنس آچار آلن شما می تواند از نوع فولادی، آهنی و یا استیل باشد.

توجه داشته باشید که از نظر کیفیت و ماندگاری این آچارهای فولادی هستند که عالی می باشند. پس از آن ها بهترین گزینه با کمی قیمت کمتر مدل های ساخته شده با استیل ضد زنگ است و نهایتا این آلن های آهنی هستند که با قیمتی بسیار ارزان و صد البته کیفیتی ضعیف در بازار موجود هستند.

به هر حال یادتان باشد هر جنسی را که برای آچارهای مورد استفاده خود در نظر بگیرید باید حتما ضد زنگ نیز باشد.

کیف نگهداری آچار

فاکتور مهم بعدی برای انتخاب و خرید آچار آلن مربوط به وجود کیف یا ساک نگه دارنده ابزار است. بهتر است ترجیحا به سراغ خرید آچارهایی بروید که از یک کیف نگه دارنده در کنار خود برخوردار می باشند.

فراموش نکنید که اندازه آلن ها کوچک بوده و بدیهی است که در صورت عدم وجود یک کیف مخصوص برای آن ها، هر بار یک یا تعدادی از آچارهای خود را گم خواهید نمود.

قیمت آچار آلن

قیمت آچار آلن با توجه به جنس و تعدادشان در ستی که قصد خرید آن را کرده اید، مشخص می شود. با این حال اما یادتان باشد که معمولی بودن آچارها یا جغجغه دار بودنشان در این خصوص بسیار حائز اهمیت است.

توصیه ما به شما این است که اگر شاغل یک حرفه فنی و تعمیراتی هستید حتما یک ست کامل از این آچارها را تهیه فرمایید که کلی برایتان کارایی دارند.

خرید بهترین مدلهای آچار آلن

راهنمای نگهداری از آچار آلن

 • در ابتدا یادتان باشد برای اینکه مانع از هرز شدن آچار آلن خود شوید، نباید برای سفت کردن یک پیچ به قسمت سری ابزار فشار مضاعفی را وارد نمایید.
 • در صورتی که پیچ مورد نظر شما هرز شده است، هیچگاه آچار را بر روی آن قرار نداده و با شی دیگری همچون چکش به انتهای آن ضربه نزنید که با این کار سری آچار خود را نابود خواهید کرد!
 • برای باز و بسته کردن هر پیچی از آلن مخصوص به آن استفاده کنید و در انتخاب آچارهای خود برای باز و بسته کردن پیچ ها حتما به سایز آنان توجه داشته باشید.
 • و نکته آخر اینکه هرگز آچارهای خود را در محیط های مرطوب قرار ندهید؛ زیرا معمولا این آچارها ضد زنگ نبوده و خیلی سریع با جذب رطوبت به خود دچار زنگ زدگی و افت کیفیت می شوند.
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت آچار آلن چند است؟
قیمت انواع آچار آلن از 10 هزار تومان در مدلهای تکی شروع و تا 6 میلیون تومان در مدلهای پک و مجموعه ای ادامه دارد و به مواردی همچون برند شرکت سازنده، تعداد آچار، وزن و جنس، نوع و ... بستگی دارد.
بهترین مارک های آچار آلن کدام است؟
از بهترین و پرفروش ترین مارک های آچار آلن می توان به برند وینکس، ایت، رونیکس، نووا، توسن، واستر، کنزاکس، مانسمان، لیکوتا، نولان، استنلی، اکتیو تولز و تاپ تول اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/09/22
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد