منو

آغوشی نوزاد چیست؟ انواع آن کدام است و چه کاربردهایی دارد؟

آغوشی نوزاد یکی از وسایل سیسمونی و حمل و نقل نوزاد است که در سال های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. این وسیله کاربردی برای برخی از والدین بسیار کمک کننده است. مخصوصاً والدینی که فعالیت زیاد دارند و باید ساعات طولانی در تحرک باشند.

اگر شما هم در مورد خرید آغوشی نوزاد مردد هستید و در فکر این هستید که این وسیله تا چه اندازه می تواند کاربردی باشد، در این مطلب می توانید از نکات مثبت و منفی استفاده از آغوشی نوزاد مطلع شده و همچنین با انواع مختلف و کاربرد آنها آشنا شوید و در نهایت بهترین و معروف ترین برندهای تولید کننده آغوشی نوزاد را بشناسید. پس با ما در طوطی کالا در ادامه همراه باشد.

آغوشی نوزاد چیست

راهنمای خرید آغوشی نوزاد

آغوشی نوزاد چیست؟

آغوشی نوزاد (به انگلیسی Baby Carrier) یا حامل نوزاد وسیله ای کیسه یا کوله پشتی مانند است که با استاندارد های خاص طراحی شده و کودک درون آن قرار می گیرد و به والد می چسبد و یکی از راحت ترین و ایمن ترین راه ها برای انتقال دادن و جابه جایی نوزاد به مکان های مختلف است.

آغوشی به والدین کمک می کند که بدون دخالت دست نوزاد خود را در آغوش بگیرند در این حالت به دلیل حالت نزدیکی و فشاری که بین والدین و کودک حس می شود و همچنین نزدیکی به قلب، نوزاد در حالت آرامش قرار می گیرد.

لزوم خرید آغوشی نوزاد

حتما برای شما هم پیش آمده که نوزادتان دائم گریه می کند و تنها زمانی گریه اش قطع می شود که او را در آغوش میگیرید حال فرض کنید در آن زمان شما با حجم زیادی از کارهای منزل رو به رو باشید و هیچ شخصی هم برای کمک در کنارتان ندارید قطعا قرار گرفتن در این موقعیت برای هیچ کس خوشایند نیست.

حال زمان دیگری را در نظر بگیرید که در شرایطی قرار گرفته اید که باید برای خریدی اضطراری منزل را ترک کنید و نمی توانید نوزادتان را نیز درخانه تنها رها کنید این وضعیت هم قطعا برایتان مخاطره آمیز خواهد بود.

وجود این پیشامدها و پیشامدهای مشابه سبب تولید وسیله ای با نام آغوشی نوزاد شده است که در سراسر جهان با استقبال بی نظیری مواجه گردیده است. این وسیله نه تنها در شرایط اضطرار بلکه در شرایط گوناگونی از قبیل زمان هایی که درخانه به سر میبرند و یا درخارج از منزل به هنگام سفر، گردش و خرید هستند نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

انواع مدل های آغوشی

آغوشی از جلو و پشت

این مدل دو بند یا تسمه دارد که روی شانه قرار می گیرند وظیفه حمایت از صندلی پارچه ای را بر عهده دارند. این مدل باعث می شود کودکتان در بهترین وضعیت قرار گیرد و شما او را ببینید. در این نوع آغوشی صورت نوزاد رو به طرف سینه شخص حامل قرار می گیرد و پس از رسیدن نوزاد به سن ۶ ماهگی می توانید صورت و جلوی نوزاد را به طرف بیرون قرار دهید.

آغوشی نوزاد از جلو و پشت

آغوشی نوزاد از جلو و پشت

برخی از این آغوشی ها را می توانید به پشت هم ببندید، این کار باعث می شود وزن کودک را کمتر احساس کنید و او به راحتی اطراف خود را ببیند. تنها ایرادی که این مدل دارد این است که امکان شیردهی به فرزندتان وجود ندارد، هم چنین برای کودک تازه متولد شده کمی بزرگ می باشد.

آغوشی یک طرفه

این مدل از آغوشی نوزاد دارای یک بند تکی است (معمولا پارچه ای) که دور بدن والدین و روی یکی از شانه های او قرار می گیرد.

به دلیل گشاد بودن و پهن بودن بندها، به راحتی می توانید کودک را با شیر مادر تغذیه کنید. در صورتی که بخواهید کودک خود را در وضعیت شیر خوردن قرار دهید، به راحتی می توانید آغوشی را کمی خم کنید تا کودک در برابر سینه قرار بگیرد. به این ترتیب هم کودک و هم شما کاملا راحت خواهید بود.

استفاده از این آغوشی و حمل کودک با بالارفتن وزن نوزاد برای عموم به ویژه اشخاص و بانوانی که جثه ریز دارند بسیار سخت خواهد شد. زیرا وزن نوزاد در یک طرف حامل قرار میگیرد. این نوع از آغوشی ها برای نوزادان تازه به دنیا آمده که هنوز نمی توانند سر خود را کنترل کرده و بدن خود را نگه دارند، بسیار مناسب هستند.

آغوشی نوزاد یک طرفه

آغوشی نوزاد یک طرفه

آغوشی قنداقی

آغوشی قنداقی یک تکه پارچه پهن و عریض از جنس پنبه و لاکرا یا اسپندکس است که به دور بچه می پیچد. این مدل از آغوشی در بین والدین خیلی پرطرفدار می باشد، چون هر فردی با هر قد و قواره ای می تواند از آن استفاده کند. شیردهی به وسیله این آغوشی بسیار راحت است.

گاهی به این آغوشی «قنداق کششی» هم گفته می شود. از معایب این نوع آغوشی می توانیم نحوه باز و بسته شدن سخت و وقت گیر را بیان کنیم. زیرا بند و پیچ و تاب ها دارای نظم خاصی هستند و گاهی گیج کننده خواهند شد. اگر کودکتان وزن سنگینی دارد، پیشنهاد ما این است که این مدل را خریداری نکنید، چون از پشت کمربند ندارد. قبل از استفاده از این آغوشی، روش نگه داشتن نوزاد را با استفاده از بالش تمرین کنید.

اغوشی نوزاد قنداقی

آغوشی نوزاد قنداقی

آغوشی نوزاد تسمه حلقه ای (Ring slings)

این نوع آغوشی یک تکه پارچه ساده است که از درون ۱ یا ۲ حلقه و سپس از روی شانه رد می شود. نوزاد را درون پارچه قرار می دهند که مانند جیبی نزدیک شکم مادر یا پدر است و سپس پارچه را تا نزدیک حلقه می کشند و محکم می کنند. استفاده از این نوع آغوشی ها بسیار راحت و آسان است، اما گاهی ممکن است به شانه تان فشار بیاید، به ویژه اگر نوزادتان سنگین باشد یا از آغوشی به مدت طولانی استفاده کرده باشید.

عکس آغوشی حلقه ای

عکس آغوشی مدل تسمه ای حلقه ای

فواید استفاده از آغوشی نوزاد چیست؟

ایجاد حس امنیت و پیوند عاطفی

نوزادان ۹ ماه در رحم مادر خود بوده اند. به همین علت آغوشی با نزدیک قرار دادن نوزاد به بدن مادر و همچنین پدر باعث به وجود آمدن حس امنیت در نوزاد شده و همین موضوع پیوند عاطفی خوبی را بین نوزاد و والدین به وجود می آورد. زیرا هنگامی که نوزاد درون آغوشی است به بدن مادر یا پدر خود بسیار نزدیک است.

رشد بهتر کودک

حامل نوزاد با به وجود آوردن پیوند عاطفی و همچنین حس امنیت در کودک موجب می شود نوزاد از نظر عاطفی و جسمی بهتر رشد کند. همان رشد بهتر عاملی برای زودتر راه رفتن کودک، باز شدن سریع تر زبان نوزاد و ... خواهد شد.

آغوشی این امکان را برای نوزاد فراهم می کند که با آرامش بیشتری به خواب برود و هنگامی که بیدار است بهتر محیط اطراف خود را مشاهده کند و با چهره ها، مکان های بیشتر و ... آشنا شود و این موجب درک بیشتر کودک از اطرافش و اجتماعی شدن بهتر نوزاد در آینده خواهد شد.

کاهش سندرم مرگ ناگهانی نوزاد در خواب

نوزادان در سه ماه اول زندگی خود را بیشتر در خواب هستند و آغوشی نوزاد می تواند خطر مرگ ناگهانی نوزاد را در خواب تا حد زیادی کاهش دهد. همچنین درون آغوشی با قرار نگرفتن سر کودک روی زمین، تشک و سطوح مشابه، از صافی سر کودک جلوگیری می کند.

خرید اینترنتی آغوشی نوزاد

کاهش تعداد دفعات گریه نوزاد

یکی از چالش برانگیزترین بخش های مراقبت از نوزاد، فهمیدن چگونه متوقف کردن گریه هایش است. آغوشی به تمام گریه های نوزاد پایان نمی دهد، اما تعدادشان را کمتر می کند.

محققان در بررسی های خود دریافتند نوزادان در آغوش والدین خود کمتر گریه و بدخلقی می کنند. علاوه بر این، حمل نوزاد به مدت ۳ ساعت در روز موجب می شود که گریه و نق نق های نوزاد هنگام غروب تا ۵۱ درصد کاهش یابند. البته در این تحقیق نوزاد به جای قرار گرفتن در آغوشی، فقط در آغوش والدین خود قرار می گرفت. بنابراین برای اثبات ارتباط مثبت استفاده از آغوشی و کاهش گریه او بررسی های بیشتری لازم است.

بهبود ارتباط نوزاد با والدین

معمولا ارتباط با نوزاد که هنوز نمی تواند حرف بزند بسیار سخت است. خوشبختانه عمل ساده در آغوش گرفتن نوزاد می تواند به تقویت این پیوند کمک کند. بنابراین با استفاده از آغوشی می توانید سریع تر به نشانه های رفتاری نوزاد خود پی ببرید. مثلا ممکن است متوجه برخی از حرکات یا صداهایی شوید که یعنی او خسته یا گرسنه است یا باید پوشکش عوض شود. این ارتباط بین نوزاد و هر کسی که از آغوشی استفاده می کند برقرار می شود.

مزایای بهبود ارتباط نوزاد با والدین حتی تا دوران نوجوانی و سال های اولیه بزرگ سالی هم ادامه می یابد. در واقع استفاده از آغوشی می تواند آغازگر ارتباط نوزاد با والدین باشد.

رشد بهتر سیستم عصبی

حامل نوزاد باعث می شود کودک شما بتواند تعادل خود را حفظ کند. همچنین با دیدن اطراف سیستم عصبی نوزاد بهتر رشد خواهد کرد.

خوب است بدانید آغوشی نوزاد موجب تنفس بهتر کودک شده و از به وجود آمدن مشکلات گوارشی در نوزاد جلوگیری می کند. بنابراین سیستم عصبی، گوارشی و تنفسی نوزادی که درون آغوشی قرار می گیرد نسبت به نوزادان مشابه که والدین آن ها از آغوشی استفاده نمی کنند سلامت بیشتری خواهد داشت.

تغذیه بهتر نوزاد

به دلیل نزدیک بودن نوزاد و تماس بدنی او با مادر تولید شیر در مادر افزایش می یابد. همچنین حامل نوزاد به مادران این امکان را می دهد که به آسانی بتوانند به نوزاد خود شیر دهند.

برخی معتقدند که آغوشی نوزاد برای شیردهی کمک مؤثری است، اگر به نوزاد شیر می دهید و از آغوشی استفاده می کنید، می توانید در همان حال که نوزاد تان را حمل می کنید به او شیر هم بدهید. آغوشی شیردهی نوزاد می تواند برای تغذیه نوزاد هنگام حرکت بسیار مفید باشد. شیردهی منظم نوزاد به حفظ یا بهبود مقدار شیر مادر کمک می کند.

رسیدگی به کارهای روزانه

آغوشی به مراقب نوزاد (پرستار کودک، پدر، مادر و ...) این امکان را می دهد تا حین حمل نوزاد در ایمنی کامل به کارهای روزمره خود رسیدگی کند و همچنین از نوزاد مراقبت کنند زیرا کودک همواره جلوی چشم آن ها می باشد. به عنوان مثال والدین با بهره گیری از آغوشی نوزاد می توانند به گردش و پیاده روی بروند.

نحوه استفاده از آغوشی نوزاد

حالت های مختلف استفاده از آغوشی نوزاد

عوارض استفاده از آغوشی برای نوزاد چیست؟

شما باید نحوه بستن آغوشی نوزاد را به خوبی بلد باشید، زیرا اگر به خوبی از بخش های مختلف بدن از جمله بخش های تحتانی آن حمایت نکند، می تواند به ساختار اسکلتی او آسیب برساند. به عنوان مثال قرار دادن پای کودک به همراه باسن در کیسه آغوشی نوزاد می تواند خطر ابتلا به دیسپلازی مفصل ران را در کودکان افزایش دهد.

هنگام نشستن در آغوشی، نیمه پایینی بدن کودک شما باید در وضعیت M یا در حالت پا قورباغه قرار داشته باشد (پای کودک از دو طرف رهاست و از آغوشی خارج می شود).

سایز آغوشی نوزاد نیز باید متناسب با کودک شما انتخاب شود؛ نه بزرگ تر باشد که حمایت کافی را از بدن او به عمل نیاورد و نه کوچک تر باشد که او را آزار دهد و ساختار اسکلتی اش را در موقعیت نامناسبی قرار دهد.

مهمترین نکات هنگام خرید آغوشی کودک

  • انعطاف پذیری : آغوشی که قصد خرید آن را دارید باید خیلی نرم و انعطاف پذیر باشد، تا هم کودک در آن احساس راحتی کودک و هم والدین.
  • راحتی : هنگام خرید حتما به دنبال مدلی باشید که بندهای پهن و راحتی داشته باشد تا به راحتی وزن کودک را بدون اذیت کردن او، تحمل نماید. علاوه بر این توجه کنید که آغوشی باید وزن کودک را بر روی شانه ها، گردن و کمر شما تقسیم کند تا به کمردرد و ... مبتلا نشوید.
  • شست و شوی راحت : چون فرزندتان در طول روز ممکن است ساعت های زیادی درون آغوشی باشد، خیلی زود کثیف خواهد شد، پس مدلی را خریداری کنید که خیلی راحت و آسان شسته شود.
  • توجه به تغذیه با شیر مادر : اگر فرزندتان با استفاده از شیر خودتان تغدیه می شود، پیشنهاد ما به شما خرید مدل های یکطرفه و قنداقی است.
  • گشاد بودن سوراخ ها : منظور از این مورد، جایی است که پای کودک از آن خارج می شود. این قسمت باید به اندازه ی کافی گشاد باشد، تا پای فرزند دلبندتان اذیت نشود.
  • داشتن زیر سری : مدلی را بخرید که زیر سری داشته باشد تا اگر کودک شما به خواب رفت، گردن و سر او خسته نشود.
  • استحکام : قبل از استفاده از آغوشی از استحکام نشیمنگاه، قفل، بند، کمربند و گیره اطمینان حاصل کنید.
  • استفاده آسان : فراموش نکنید مدلی را بخرید که به راحتی توسط خودتان بسته شود و نیازی به کمک افراد دیگر نداشته باشید. سعی کنید آغوشی های پیشرفته را خریداری کنید تا بدون نیاز به بیدار کردن کودک، او را درون کالسکه یا تخت خوابش قرار دهید.

طرز استفاده از آغوشی نوزاد چگونه است

خوب است بدانید در چهار الی شش ماه اول تولد و به دلیل تمرکز نداشتن نوزاد روی گردنش، او را باید رو به طرف جلو (به سمت کسی که آغوشی را به خود متصل می کند) درون آغوشی قرار دهید و پس از گذشت شش ماه و هنگامی که نوزاد می تواند به صورت کامل سر و گردن خود را نگه دارد می توانید او را به طرف خارج آغوشی نوزاد قرار دهید.

همچنین در این زمان یعنی شش ماهگی کودک این امکان وجود دارد که آغوشی را به طرف پشت خود وصل کنید و نوزاد را درون آن قرار دهید و با تسلط بیشتری کارهای خود را انجام دهید. اما فراموش نکنید در این صورت به اندازه کمی می توانید خم شوید.

همچنین با توجه به وزن نوزاد و علاقه ی او به آغوشی می توانید تا سن ۲ الی ۳ سالگی نوزاد او را درون آغوشی قرار دهید.

نحوه بستن آغوشی نوزاد

نحوه بستن و استفاده از آغوشی نوزاد

از چند ماهگی میتوان کودک را در آغوشی گذاشت؟

شما می توانید از همان روز اول بعد از تولد استفاده از آغوشی نوزاد را شروع کنید. فقط دقت کنید که در مورد نوزادان کوچک تر از 4-6 ماه، باید آنها را در وضعیت رو به داخل (به سمت خودتان) قرار دهید و پشتیبانی مناسب از سر، گردن، لگن و بخش های تحتانی بدنشان را به عمل آورید. در مورد اینکه آغوشی تا چه سنی استفاده میشه هم تقریباً تا سن 2 تا 3 سالگی می توانید از کیسه آغوشی نوزاد استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید بالش شیردهی نوزاد

آغوشی تا چه وزنی را تحمل می کند؟

بیشتر والدین ها تنها برای نوزاد ۵ کیلو گرمی خود از آن بهره می برند، ولی برخی دیگر نیز برای راحتی آغوشی زمانی فرزندشان بزرگ تر می شوند استفاده می نمایند. این روز ها طرح های متنوعی از آغوش روانه بازار شده اند که حتی تا وزن ۲۳ تا ۲۷ کیلو گرمی را نیز تحمل می کنند.

قیمت آغوشی نوزاد

قیمت آغوشی نوزاد با توجه به کیفیت، طرح و برند شرکت سازنده متغیر است. اگر یک آغوشی ارزان قیمت انتخاب کنید ممکن است که به دلیل کیفیت بسیار پایین آن پشیمان شوید همچنین اگر هم تصمیم گرفتید که یک محصول بسیار گران انتخاب کنید ممکن است به دلیل نداشتن تفاوت مهم با آغوشی های نوزاد دیگر باز هم از خرید آن پشیمان شوید.

در صورتی که قصد خرید اینترنتی آغوشی نوزاد را دارید سعی کنید از فروشگاه های معتبر اینترنتی مانند دیجی کالا و یا نی نی سایت استفاده کنید. همچنین اگر قصد خرید داشته باشید برای راحتی شما در انتهای این مطلب چند نمونه از پرفروش ترین مدلهای آغوشی نوزاد موجود در فروشگاه اینترنتی دیجی کالا را خدمت تان معرفی کرده ایم.

بهترین برندهای آغوشی نوزاد

شرکت های مختلفی در حال حاضر مشغول به تولید آغوشی های نوزاد هستند که هر کدام بر اساس طراحی های خاص خودشان این محصول را تولید میکنند. مطمئنا برخی از این شرکت های تولید کننده محصولات بسیار با کیفیت و برخی برند ها نیز محصولات متوسط را تولید میکنند که طبیعتا در قیمت گذاری آنها نیز تفاوت هایی ایجاد میشود.

برخی از شرکت های تولید کننده آغوشی نوزاد عبارتند از : اینفانتینو infantino، چیکو Chicco، مادرکر Mothercare، اسپرینگ spring، گراکو Graco، بی بی جم Babyjem، پگ پرگو و برند ایرانی دلیجان.

بهترین مدلهای آغوشی نوزاد

بهترین برندهای آغوشی نوزاد

سوالات متداول درباره آغوشی نوزاد

آیا آغوشی فقط برای مادران است؟

خیر، همان قدر که نوزاد نیاز به برقراری ارتباط با مادر را دارد این نیاز را در بر قراری ارتباط با پدر خود هم دارد، همچنین برخی پدران بنا به شرایط زندگی و کاری خود باید از فرزند خود مراقبت کنند، بنابراین نمی توان گفت که آغوشی تنها برای مادران است.

آیا استفاده از آغوشی نوزاد را لوس می کند؟

خیر این باور کاملا اشتباه است، در مصاحبه ای در شبکه تلویزیونی تی وی ای مشخص شد که والدین کانادایی تماس فیزیکی بسیار کمی با فرزندان خود دارند، ولی با این حال استفاده از آغوشی باعث رفع نیازهای اولیه این نوزادان شده است.

زیرا استفاده از آغوشی باعث پاسخ دهی سریع تر به نیازهای کودک شده و حضور اطمینان بخش مادر مانع گریه کردن و اشک ریختن نوزاد در اثر احساس نا امنی می شود.

آیا استفاده از آغوشی باعث کمردرد می شود؟

خیر، در صورتی آغوشی به طور صحیح بسته شود، وزن کودک به شکل مساوی تقسیم می شود و دردی را در ناحیه گردن و کمر خود حس نمی کنند.

آیا استفاده از آغوشی باعث می شود کودک راه رفتن را دیر تر از زمان معمول یاد بگیرد؟

استفاده از آغوشی بدین معنا نیست که کودک همیشه در آغوشی باشد فقط زمانی کودک را باید در آغوشی قرار دهید که شما در حال انجام کار های روزمره خود مثل پیاده روی، انجام کارهای خانه و خرید باشد. در بقیه ساعات روز کودک می تواند وقت خود را آزادانه در جای دیگری بگذراند.

بهترین مدلهای آغوشی کودک

آیا استفاده از آغوشی می تواند برای کودک خطرناک باشد؟

خیر، با استفاده از یک آغوشی مناسب می توانید کودک را در موقعیتی راحت و با آسودگی حمل کنید و دائما چشمتان به کودکتان باشد

آیا در آغوش گرفتن نوزاد باعث وابستگی بیش از حد او به والدین می شود؟

این باور غلط است و تحقیقات ثابت کرده است که در آغوش گرفتن نوزاد باعث قوی تر شدن روابط عاطفی در نوزاد می شود.

آیا آغوشی تنها برای نوزادان است؟

خیر، از آنجایی که مزایای فراوان استفاده از آغوشی در رشد نوزاد به اثبات رسیده است، هیچ دلیلی ندارد که استفاده از آن فقط به دوران شیرخوارگی محدود شود. بنابراین می توانید تا زمانی که دوست دارید و قادر به تحمل وزن او هستید کودک را در آغوشی حمل کنید. او خودش به شما می فهماند که کی آماده ترک آغوشی است.

آیا روبه جلو نشاندن نوزاد در آغوشی به گردن او آسیب می رساند؟

هنگامی که نوزادان به سمت جلو قرار دارند، کنترل سر کمتر می شود، به همین دلیل مطمئن ترین کار این است که صبر کنید تا کودک شما کنترل سر و گردن خود را به دست آورد. همان طور که گفتیم این زمان به طور میانگین برای اکثر نوزادان بین 4-6 ماهگی است اما برای هر نوزادی متفاوت است. همچنین، اجازه ندهید کودک هنگام خواب به سمت خارج باشد، زیرا ممکن است سرش به سمت جلو بیفتد و مجاری هوایی او را مسدود کند.

چرا کودکم نشستن روبه جلو در آغوشی نوزاد را دوست ندارد؟

به طورکلی بیشتر نوزادانی که نقاط عطف رشد خود را پشت سر گذاشته اند، عاشق نشستن روبه جلو هستند؛ اما هر کودکی متفاوت است، به خصوص نوزادان زودرس و یا آن هایی که دارای حساسیت بیشتری هستند، ممکن است به آسانی روبرو نشوند؛ بنابراین در این مورد صبور باشید و اصرار نکنید.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید گهواره نوزاد

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
فواید استفاده از آغوشی نوزاد چیست؟
از فواید استفاده از آغوشی نوزاد می توان به ایجاد حس امنیت و پیوند عاطفی میان کودک و والد، رشد بهتر کودک، کاهش سندرم مرگ ناگهانی نوزاد در خواب، کاهش تعداد دفعات گریه نوزاد، رشد بهتر سیستم عصبی و تغذیه بهتر نوزاد و امکان رسیدگی به کارهای روزانه توسط والدین اشاره کرد.
قیمت آغوشی نوزاد چند است؟
قیمت انواع آغوشی نوزاد با توجه به کیفیت، جنس، طرح، برند شرکت سازنده و نوع آن متغیر است. اما در حالت کلی قیمت آغوشی نوزاد از 100 هزار تومان شروع و تا یک الی دو میلیون تومان هم ادامه دارد.
از چند ماهگی میتوان کودک را در آغوشی گذاشت؟
شما می توانید از همان روز اول بعد از تولد استفاده از آغوشی نوزاد را شروع کنید. فقط دقت کنید که در مورد نوزادان کوچک تر از 6 ماهگی آنها را در وضعیت رو به داخل قرار دهید و تقریباً تا سن 2 تا 3 سالگی می توانید از آغوشی نوزاد استفاده کنید.
تاریخ به روز رسانی : 1402/04/17
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
آغوشی نوزاد جنس پلی استر طرح پاندا
آغوشی نوزاد جنس پلی استر طرح پاندا
آغوشی نوزاد پنبه و پلی استر مدل Kanguru
آغوشی نوزاد پنبه و پلی استر مدل Kanguru
آغوشی نوزاد پلی استر اینفنتینو مدل cuddle up
آغوشی نوزاد پلی استر اینفنتینو مدل cuddle up
آغوشی نوزاد چیپولینو جنس پولیشی مدل Harness First
آغوشی نوزاد چیپولینو جنس پولیشی مدل Harness First
آغوشی چیکو جنس پنبه و پلی استر مدل ultra soft vapor
آغوشی چیکو جنس پنبه و پلی استر مدل ultra soft vapor
آغوشی نوزاد مدل حبابی جنس پنبه و میکروفایبر
آغوشی نوزاد مدل حبابی جنس پنبه و میکروفایبر
آغوشی نوزاد اینفنتینو جنس پلی استر
آغوشی نوزاد اینفنتینو جنس پلی استر
آغوشی نوزاد چیکو مدل Soft and Dream
آغوشی نوزاد چیکو مدل Soft and Dream
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد